SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Gun Baslangici (Test) » Gun Baslangici (Test) » Gun Baslangici (Test) » Gun Baslangici (Test) » Gun Baslangici (Test) » Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası 2020 Yılı Tatil Tablosu » Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası 2020 Yılı Tatil Tablosu » Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası, Para Piyasası ve Swap Piyasası 2020 Yılı Tatil Tablosu » Borsa İstanbul Pay Piyasası 2020 Yılı Tatil Tablosu » Dünya Merkez Bankaları Günlüğü - 25 Mayıs /29 Temmuz » Dünya Borsaları Tatil Takvimi » Dünya Ekonomi Gündemi » Logitech G’den bayrama özel yepyeni fırsatlar- Basın Açıklaması » İSTON, İBB birimleri tarafından hızlandırılan altyapı yatırım çalışmalarında ihtiyaç duyulan ürün ihtiyacını karşılıyor » BtcTurk, ticari anlamda ilk Bitcoin alışverişinin yapıldığı gün olarak kabul edilen 'Bitcoin Pizza Günü' kapsamında, Dominos Pizza ile kullanıcılarına özel pizza kampanyası yapıyor- Basın Açıklaması » Kurslab, Yeni Adreslenebilir TV Reklam Teknolojisini Kullandı, Az Maliyetle Prime-time'da Hedef Kitlesine Ulaştı- Basın Açıklaması » Türkiye'nin 81 ilinden tüm çocuklar Aksa Elektrik'in resim yarışmasına davetli - Basın Açıklaması » Pera Müzesi’nin Unutulmaz Sergileri Şimdi YouTube’da- Basın Açıklaması » KIA, Covid-19 salgını sürecinde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını sürdürüyor- Basın Açıklaması » Algo Dijital'in ilk oyunu 2017 yılının sonlarında hayata geçmişti, şimdi ise yepyeni bir oyun bambaşka bir içerik ve pek çok yenilikle yayında- Basın Açıklaması

BİLİŞİM GRUBU Buluşuyor- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye bilişim sektöründeki özel şirketler, STK’lar, kamu ve diğer paydaşlarda görev alan bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan BİLİŞİM GRUBU, 15 Kasım 2017 tarihinde kuruldu ve üç hafta içinde 200 üyeye ulaştı. Danışma Kurulu Kurucu Üyeleri arasında 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin de yer aldığı BİLİŞİM GRUBU’nun gündemini Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Blockchain, Endüstri 4.0 ve Bulut Bilişim gibi yeni nesil teknoloji trendleri oluşturuyor.
Türkiye’de her alanda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade eden BİLİŞİM GRUBU Kurucusu Şenol Vatansever, “Bilişim alanında da yerli ve milli teknolojilerin üretilmesi gerekiyor. Yerli ve milli teknolojilerin önemi, ülkemizin atlattığı terör olayları ve darbe girişimi gibi badireler sonrasında daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, endüstri 4.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz,” dedi.
Orta gelir tuzağından kurtularak, yüksek gelirli ülkeler kategorisine dahil olmanın ancak yüksek teknoloji üretimiyle mümkün olacağını kaydeden Vatansever, “İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekaya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor,” diye konuştu.
BİLİŞİM GRUBU’nun kurucu üyeleri arasında İstanbul’un yanı sıra diğer büyük şehirlerden, Türkiyye’nin dört bir yanından ve yurtdışından katılımcılar yer alıyor. 2018 yılında 1000 üyeye ulaşmayı hedefleyen BİLİŞİM GRUBU, her ay yapacağı toplantılarda çıkan kararları danışmanlar kanalıyla Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Kamu Kurumu Yetkilileriyle paylaşarak Türkiye bilişim sektöründe katma değer üretmeyi hedefliyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.