SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Gun Baslangici (Test) » Türkiye Ekonomi Gündemi - 24 Nisan » Dünya borsaları tatil takvimi » Merkez Bankaları Günlüğü - 20 Nisan/28 Haziran » Dünya Ekonomi Gündemi » Volvo Construction Equipment, rijit kaya kamyonlarını tanıttı- Basın Açıklaması » MediaMarkt 23 Nisan coşkusunu kaçırılmayacak fırsatlarla yaşatıyor- Basın Açıklaması » happn CEO’su Didier Rappaport: “Yapay zekâ ile ilişkilerde ilk adım artık çok daha kolay” - Basın Açıklaması » Toyota, İnteraktif Showroom projesi ile "IDC CIO Awards" ödülleri inovasyon kategorisinde büyük ödüle layık görüldü- Basın Açıklaması » VSY Biotechnology, ABD'de Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Kongresi'ne katıldı- Basın Açıklaması » USDTRY Analizi (İkon Menkul) » Genç Türkiye Ödülleri Görkemli Bir Törenle Sahiplerini Bulacak- Basın Açıklaması » HD İskender ve HD Döner, Maltepe Piazza AVM'de- Basın Açıklaması » Hotpoint'ten son teknoloji yeni Chef Plus mikrodalga fırın- Basın Açıklaması » Halkbank/Aslan: "Trabzonlu Firmaları Şubelerimize Bekliyoruz" » Bankacılık Sektörü Kâr Beklentileri (AK Yatırım) » BIST 100 ENDEKSI BUGUN % 1.06 GERİLEDI (110932), BUGUNKU ISLEM HACMI 7 MİLYAR 30 MİLYON TL OLDU » Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı'nın ana teması "Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi" olarak belirlendi » Subaru, otomobil üretimindeki 60'ıncı yılını kutluyor- Basın Açıklaması » ECB/DRAGHİ: EURO BÖLGESİNDEKİ POZİTİF GELİŞMELER, GLOBAL BÜYÜME İVMESİ VE AÇIK TİCARETTEN BAĞIMSIZ DEĞİL

BİLİŞİM GRUBU Buluşuyor- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye bilişim sektöründeki özel şirketler, STK’lar, kamu ve diğer paydaşlarda görev alan bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan BİLİŞİM GRUBU, 15 Kasım 2017 tarihinde kuruldu ve üç hafta içinde 200 üyeye ulaştı. Danışma Kurulu Kurucu Üyeleri arasında 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin de yer aldığı BİLİŞİM GRUBU’nun gündemini Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Blockchain, Endüstri 4.0 ve Bulut Bilişim gibi yeni nesil teknoloji trendleri oluşturuyor.
Türkiye’de her alanda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade eden BİLİŞİM GRUBU Kurucusu Şenol Vatansever, “Bilişim alanında da yerli ve milli teknolojilerin üretilmesi gerekiyor. Yerli ve milli teknolojilerin önemi, ülkemizin atlattığı terör olayları ve darbe girişimi gibi badireler sonrasında daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, endüstri 4.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz,” dedi.
Orta gelir tuzağından kurtularak, yüksek gelirli ülkeler kategorisine dahil olmanın ancak yüksek teknoloji üretimiyle mümkün olacağını kaydeden Vatansever, “İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekaya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor,” diye konuştu.
BİLİŞİM GRUBU’nun kurucu üyeleri arasında İstanbul’un yanı sıra diğer büyük şehirlerden, Türkiyye’nin dört bir yanından ve yurtdışından katılımcılar yer alıyor. 2018 yılında 1000 üyeye ulaşmayı hedefleyen BİLİŞİM GRUBU, her ay yapacağı toplantılarda çıkan kararları danışmanlar kanalıyla Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Kamu Kurumu Yetkilileriyle paylaşarak Türkiye bilişim sektöründe katma değer üretmeyi hedefliyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.