SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Fed beklemeye geçti (Tera Yatırım ) » FED/POWELL: REPO OPERASYONLARININ MAKROEKONOMİK ETKİSİ MÜMKÜN DEĞİL » FED/POWELL: PARA POLİTİKASI ŞU AN BİR MİKTAR GEVŞEK » FED/POWELL: FED, FEDERAL FONLARI BANT İÇİNDE TUTMAK İÇİN REPO OPERASYONLANINI AYARLAMAYA HAZIR » FED/POWELL: GÖRÜNÜMÜDEKİ SOMUT DEĞİŞİKLİKLERE UYGUN KARŞILIK VERECEĞİZ » FED/POWELL: GELEN VERİLER DESTEKLEDİKCE MEVCUT PARA POLİTİKASI MUHTEMELEN UYGUN KALMAYA DEVAM EDECEK » FED/POWELL: BU YILKİ FAİZ İNDİRİMLERİ EKONOMİYİ YOLUNDA TUTTU » FED/POWELL: FED'İN SİMETRİK ENFLASYON HEDEFİNE ULAŞMAYA YÖNELİK GÜÇLÜ BİR TAAHHÜDÜ VAR » Fed'den 2020'de faiz artışı beklenmiyor (İntegral Yatırım Menkul Değerler ) » FED/POWELL: FED, İSTİHDAM PİYASASININ GÜCÜNÜ KORUMASINI BEKLİYOR » FED/POWELL: FED. GÜÇLÜ KONUT SEKTÖRÜ İLE ILIMLI EKONOMİK BÜYÜMENİN SÜRMESİNİ BEKLİYOR » FED/POWELL: ABD'DE EKONOMİK GÖRÜNÜM UYGUN KALMAYA DEVAM EDİYOR » FED, FAİZ DEĞİŞTİRMEME KARARINI OYBİRLİĞİYLE ALDI » FED: GLOBAL GELİŞMELER VE SINIRLI ENFLASYON BASKISI DAHİL GELECEK VERİLERİ İZLEYECEĞİZ » FED, ÖNCEKİ AÇIKLAMASINDA YER ALAN 'GÖRÜNÜME DAİR BELİRSİZLİKLER SÜRÜYOR' İFADESİNİ KALDIRDI » FED: MEVCUT PARA POLİTİKASI ABD'DEKİ EKONOMİK GELİŞMEYİ, ENFLASYONU VE İSTİHDAM AMACINI SÜRDÜRMEK İÇİN UYGUN » FED, 2020 YILINDA FAİZ DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEMİYOR » FED FAİZ ORANINI DEĞİŞTİRMEDİ » Matriks Prime'a seans içi hareketleri anında tespit edebileceğiniz yepyeni bir modül ekledik » Türkiye Ekonomi Gündemi - 12 Aralık

BİLİŞİM GRUBU Buluşuyor- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye bilişim sektöründeki özel şirketler, STK’lar, kamu ve diğer paydaşlarda görev alan bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan BİLİŞİM GRUBU, 15 Kasım 2017 tarihinde kuruldu ve üç hafta içinde 200 üyeye ulaştı. Danışma Kurulu Kurucu Üyeleri arasında 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin de yer aldığı BİLİŞİM GRUBU’nun gündemini Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Blockchain, Endüstri 4.0 ve Bulut Bilişim gibi yeni nesil teknoloji trendleri oluşturuyor.
Türkiye’de her alanda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade eden BİLİŞİM GRUBU Kurucusu Şenol Vatansever, “Bilişim alanında da yerli ve milli teknolojilerin üretilmesi gerekiyor. Yerli ve milli teknolojilerin önemi, ülkemizin atlattığı terör olayları ve darbe girişimi gibi badireler sonrasında daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, endüstri 4.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz,” dedi.
Orta gelir tuzağından kurtularak, yüksek gelirli ülkeler kategorisine dahil olmanın ancak yüksek teknoloji üretimiyle mümkün olacağını kaydeden Vatansever, “İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekaya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor,” diye konuştu.
BİLİŞİM GRUBU’nun kurucu üyeleri arasında İstanbul’un yanı sıra diğer büyük şehirlerden, Türkiyye’nin dört bir yanından ve yurtdışından katılımcılar yer alıyor. 2018 yılında 1000 üyeye ulaşmayı hedefleyen BİLİŞİM GRUBU, her ay yapacağı toplantılarda çıkan kararları danışmanlar kanalıyla Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Kamu Kurumu Yetkilileriyle paylaşarak Türkiye bilişim sektöründe katma değer üretmeyi hedefliyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.