SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Türkiye Ekonomi Gündemi - 22 Şubat » Merkez Bankaları Günlüğü - 20 Şubat/ 27 Mart » Dünya Borsaları Tatil Takvimi » Dünya Ekonomi Gündemi » Renault ve Dacia, 5-6 Mart 2019'da uluslararası basın günlerinde yenilikleri ile Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor- Basın Açıklaması » Turkcell Mali Analiz Raporu(Şeker Yatırım) » Turkcell’den olumlu finansal sonuçlar (GCM Forex) » Çimsa Mali Analiz Raporu(Şeker Yatırım) » Honda, Motobike İstanbul'da 3 yeni modelini görücüye çıkardı - Basın Açıklaması » Kuveyt Türk /Gündebahar: Blokzincir teknolojisinde kavramsal gelişim teknolojik gelişimin çok önünde - Basın Açıklaması » Hepsiburada, heyecanla beklenen Samsung Galaxy M20 akıllı telefonu, ön sipariş imkanı ve avantajlı fiyatıyla müşterilerine sunuyor - Basın Açıklaması » Google UX Direktörü Churchill:Tasarım çözümlerini insanların günlük tutum ve davranışları belirliyor - Basın Açıklaması » BİST 100 ENDEKSİ BUGÜN % 0.51 YÜKSELDİ (102494), BUGÜNKÜ İŞLEM HACMİ 7 MİLYAR 1 MİLYON TL OLDU » ABD'DE İKİNCİ EL KONUT SATIŞLARI AYLIK ARZ ENDEKSİ OCAK'TA: 3.9 (ÖNCEKİ:3.7) » ABD'DE RASTLANTISAL ENDEKS OCAK'TA:%+0.1 (ÖNCEKİ:%+0.2) » ABD'DE ÖNCÜ GÖSTERGELER ENDEKSİ OCAK'TA:%-0.1 (BEKLENTİ:%+0.1 ÖNCEKİ:%-0.1) » ABD'DE GECİKME ENDEKSİ OCAK'TA:%+0.5 (ÖNCEKİ:%+0.5) » ABD'DE İKİNCİ EL KONUT SATIŞLARI OCAK'TA: % -1.2 (BEKLENTİ:%+0.6 ÖNCEKİ:%-6.4) » EURUSD Analizi (Ikon Menkul ) » Altın Analizi (Ikon Menkul )

BİLİŞİM GRUBU Buluşuyor- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye bilişim sektöründeki özel şirketler, STK’lar, kamu ve diğer paydaşlarda görev alan bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan BİLİŞİM GRUBU, 15 Kasım 2017 tarihinde kuruldu ve üç hafta içinde 200 üyeye ulaştı. Danışma Kurulu Kurucu Üyeleri arasında 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin de yer aldığı BİLİŞİM GRUBU’nun gündemini Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Blockchain, Endüstri 4.0 ve Bulut Bilişim gibi yeni nesil teknoloji trendleri oluşturuyor.
Türkiye’de her alanda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade eden BİLİŞİM GRUBU Kurucusu Şenol Vatansever, “Bilişim alanında da yerli ve milli teknolojilerin üretilmesi gerekiyor. Yerli ve milli teknolojilerin önemi, ülkemizin atlattığı terör olayları ve darbe girişimi gibi badireler sonrasında daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, endüstri 4.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz,” dedi.
Orta gelir tuzağından kurtularak, yüksek gelirli ülkeler kategorisine dahil olmanın ancak yüksek teknoloji üretimiyle mümkün olacağını kaydeden Vatansever, “İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekaya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor,” diye konuştu.
BİLİŞİM GRUBU’nun kurucu üyeleri arasında İstanbul’un yanı sıra diğer büyük şehirlerden, Türkiyye’nin dört bir yanından ve yurtdışından katılımcılar yer alıyor. 2018 yılında 1000 üyeye ulaşmayı hedefleyen BİLİŞİM GRUBU, her ay yapacağı toplantılarda çıkan kararları danışmanlar kanalıyla Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Kamu Kurumu Yetkilileriyle paylaşarak Türkiye bilişim sektöründe katma değer üretmeyi hedefliyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.