SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Gun Baslangici (Test) » Derinlikli Matriks'lerde, Matriks Prime lisansı ile çok sayıda yeni özelliği aktif hale getirebilirsiniz » Gun Baslangici (Test) » Türkiye Ekonomi Gündemi - 17 Aralık » Merkez Bankaları Günlüğü - 14 Aralık/31 Ocak » Dünya Borsaları Tatil Takvimi » Dünya Ekonomi Gündemi » Koç Üniversitesi’nin “Anadolu Bursiyerleri Programı”, 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Akademi Ödülleri’nde ödül aldı- Basın Açıklaması » "Yarını Kodlayan" Adanalı öğrenciler, Çin'de dünya üçüncüsü oldu- Basın Açıklaması » Siemens'ten yeni yazılım robotu "BİLGİN"- Basın Açıklaması » Hepsiburada, aracını kış için tam donanımlı hale getirmek isteyenlere yönelik, avantajlı kampanya sunuyor- Basın Açıklaması » Haftalık Piyasa Takvimi (Vakıf Yatırım) » Askercell'e özel üretilen ilk telefon: reeder F1- Basın Açıklaması » İsveçli Intrum, Banco Sabadell'e ait gayrimenkul hizmetleri firması Solvia'yı alıyor » BIST 100 ENDEKSI BUGUN % 0.94 GERİLEDI (90528), BUGUNKU ISLEM HACMI 5 MİLYAR 614 MİLYON TL OLDU » Matriks Prime Dedektör,hisse ile ilgili haber gelip hisse hareketlenmeye başladığında, hareketin başında sizi uyarır » PEKCAN:TURKİHRACAT YÖNETİM KURULU TOPLANTIMIZDA BU HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GEREKLİ YOL HARİTAMIZI ELE ALDIK.-AA TWİTTER » ERDOĞAN VE TRUMP, SURİYE BAĞLAMINDA DAHA ETKİN BİR KOORDİNASYON SAĞLANMASI KONUSUNDA MUTABAKATA VARDI.-AA TWİTTER » CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TRUMP'A, TÜRKİYE’NİN PKK/PYD/YPG TERÖR ÖRGÜTÜNÜN VARLIĞI VE EYLEMLERİNDEN KAYNAKLANAN MEŞRU GÜVENLİK ENDİŞELERİNİ AKTARDI-AA TWİTTER » PEKCAN:2018 İHRACATTA REKORLARA İMZA ATTIĞIMIZ GÜZEL BİR YIL OLDU. 2019’DA HEDEFİMİZ SADECE NİCELİK OLARAK DEĞİL NİTELİK OLARAK DA İHRACATIMIZI ARTIRMAK

BİLİŞİM GRUBU Buluşuyor- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye bilişim sektöründeki özel şirketler, STK’lar, kamu ve diğer paydaşlarda görev alan bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan BİLİŞİM GRUBU, 15 Kasım 2017 tarihinde kuruldu ve üç hafta içinde 200 üyeye ulaştı. Danışma Kurulu Kurucu Üyeleri arasında 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin de yer aldığı BİLİŞİM GRUBU’nun gündemini Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Blockchain, Endüstri 4.0 ve Bulut Bilişim gibi yeni nesil teknoloji trendleri oluşturuyor.
Türkiye’de her alanda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade eden BİLİŞİM GRUBU Kurucusu Şenol Vatansever, “Bilişim alanında da yerli ve milli teknolojilerin üretilmesi gerekiyor. Yerli ve milli teknolojilerin önemi, ülkemizin atlattığı terör olayları ve darbe girişimi gibi badireler sonrasında daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, endüstri 4.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz,” dedi.
Orta gelir tuzağından kurtularak, yüksek gelirli ülkeler kategorisine dahil olmanın ancak yüksek teknoloji üretimiyle mümkün olacağını kaydeden Vatansever, “İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekaya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor,” diye konuştu.
BİLİŞİM GRUBU’nun kurucu üyeleri arasında İstanbul’un yanı sıra diğer büyük şehirlerden, Türkiyye’nin dört bir yanından ve yurtdışından katılımcılar yer alıyor. 2018 yılında 1000 üyeye ulaşmayı hedefleyen BİLİŞİM GRUBU, her ay yapacağı toplantılarda çıkan kararları danışmanlar kanalıyla Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Kamu Kurumu Yetkilileriyle paylaşarak Türkiye bilişim sektöründe katma değer üretmeyi hedefliyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.