SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Gun Baslangici (Test) » Türkiye Ekonomi Gündemi - 9 Aralık » Dünya Merkez Bankaları Günlüğü » Dünya Borsaları Tatil Takvimi » Dünya Ekonomi Gündemi » Qumpara, İş Ortaklarını Qumpara Summit’te Ağırlıyor - Basın Açıklaması » Samsung Electronics, WBA'nın 2021 Dijital Katılım Göstergesi’nde dördüncü sıraya yükseldi - Basın Açıklaması » Türk Eğitim Derneği Adana Temsilciliği hizmete girdi - Basın Açıklaması » dxFeed, finansal veri akışını NinjaTrader’ın yazılımına entegre etti - Basın Açıklaması » İmamoğlu: OGEM en büyük oyun geliştirme merkezi olsun istiyoruz - İBB » Kemal Güven, Zade Yağları Genel Müdürü olarak atandı - Basın Açıklaması » Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe Derneği, Hype Sports Innovatıon ile Güçlerini Birleştirdi - Basın Açıklaması » ‘Spor İnovasyon Hızlandırıcı Programı’ Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşti - Basın Açıklaması » OPPO INNO DAY 2021'de Son Teknoloji NPU ve Yeni Akıllı Gözlüklerini Tanıtacak - Basın Açıklaması » sahibinden.com dev.akademi programı 5. yılında genç yazılımcılara kapılarını açıyor - Basın Açıklaması » NASA Uzay Sergisi, Metropol İstanbul'da ziyarete açıldı - Basın Açıklaması » CBME Türkiye Uluslararası İstanbul Anne Bebek - Basın Açıklaması » Tommy Hılfıger İzmir'de yeni mağaza açtı - Basın Açıklaması » OPPO, Orta ve Doğu Avrupa'da rekor büyüme elde etti - Basın Açıklaması » "Dijital Benim İşim" 1 yılda 5 milyon TL'lik sosyal değer yarattı - Basın Açıklaması

BİLİŞİM GRUBU Buluşuyor- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye bilişim sektöründeki özel şirketler, STK’lar, kamu ve diğer paydaşlarda görev alan bilişim yöneticilerini bir araya getirerek sektörün ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan BİLİŞİM GRUBU, 15 Kasım 2017 tarihinde kuruldu ve üç hafta içinde 200 üyeye ulaştı. Danışma Kurulu Kurucu Üyeleri arasında 24. Dönem İzmir Milletvekili ve Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe’nin de yer aldığı BİLİŞİM GRUBU’nun gündemini Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Blockchain, Endüstri 4.0 ve Bulut Bilişim gibi yeni nesil teknoloji trendleri oluşturuyor.
Türkiye’de her alanda üretimin ve üreticinin desteklenmesi gerektiğini ifade eden BİLİŞİM GRUBU Kurucusu Şenol Vatansever, “Bilişim alanında da yerli ve milli teknolojilerin üretilmesi gerekiyor. Yerli ve milli teknolojilerin önemi, ülkemizin atlattığı terör olayları ve darbe girişimi gibi badireler sonrasında daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, endüstri 4.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz,” dedi.
Orta gelir tuzağından kurtularak, yüksek gelirli ülkeler kategorisine dahil olmanın ancak yüksek teknoloji üretimiyle mümkün olacağını kaydeden Vatansever, “İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekaya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor,” diye konuştu.
BİLİŞİM GRUBU’nun kurucu üyeleri arasında İstanbul’un yanı sıra diğer büyük şehirlerden, Türkiyye’nin dört bir yanından ve yurtdışından katılımcılar yer alıyor. 2018 yılında 1000 üyeye ulaşmayı hedefleyen BİLİŞİM GRUBU, her ay yapacağı toplantılarda çıkan kararları danışmanlar kanalıyla Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve Kamu Kurumu Yetkilileriyle paylaşarak Türkiye bilişim sektöründe katma değer üretmeyi hedefliyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.