SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» TCMB, bankalara gönderdiği yazı ile kotasyon yöntemiyle gerçekleştirilen döviz karşılığı Türk lirası swap işlemlerine 25 Temmuz’dan itibaren son vereceğini bildirdi- Kaynaklar- Bloomberg HT » Ons Altın Analizi (Ahlatcı Yatırım) » VİOP Gün Ortası Bülteni (Gedik Yatırım) » Uluslararası Piyasalar Günlük Bülteni (Gedik Yatırım) » İş Bankası\Lüle: (Point of Business) Ürünümüz ekonomide sürdürülebilir değer yaratılmasına da katkı sunacak » Saat başı belirlenen TCMB döviz kurları ve altın fiyatları - 24 Temmuz » Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zandar: Deri sektörünün ihracatta rekabetçiliği için doların 38 TL olması gerekiyor » TCMB, Kotasyon Yöntemiyle Gerçekleştirilen Döviz Karşılığı Türk Lirası Swap İşlemlerine Yarından İtibaren Son Verecek -Kaynaklar/Bloomberg HT » Yurt Dışı Bülten (Burgan Yatırım) » Saat başı belirlenen TCMB döviz kurları ve altın fiyatları - 24 Temmuz » 31.07.2024 vadeli repo ihalesine gelen tekliflerin toplamı 5.50 milyar TL » FX teknik analiz (İş Yatırım) » Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi » Süper Seçim Yılı nedeniyle küresel ekonomide belirsizlikler devam ediyor - Allianz Trade » İngiltere'de flaş hizmet sektörü PMI Temmuz'da 52.4 (Beklenti:52.5 , Önceki: 52.1) » İngiltere'de flaş bileşik PMI Temmuz'da 52.7 (Beklenti: 52.6 Önceki:52.3 ) » İngiltere'de flaş imalat sektörü PMI Temmuz'da:51.8 (Beklenti: 51.1, Önceki: 50.9) » Yurt Dışı Piyasalar Bülteni (Yatırım Finansman Menkul Değerler) » Pimco yöneticisi Dhawan, Türk varlıklarına olumlu bakışlarının devam ettiğini belirtti » Hong Kong'da Hang Seng Endeksi %0.9 azalışla 17311,05 puandan kapandı

Çocuk gelişimini destekleyici programlara yatırımcıların ilgisi artıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Erken yaşta çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram. Fakat Muzipo Kids Kurucu Ortağı, Uzman Eğitimci Aslı Olgun bu kurumların hızla benimsendiğini ve yeni nesil ailelerin bu konuda daha bilinçli tercihler yaptığını belirtiyor. “Tek bir merkezle yola çıkan Muzipo Kids, ailelerin yoğun talepleri sayesinde beş yılda 41 merkeze ulaştı. Üstelik bu talep sadece büyük şehirlerden gelmiyor. Adana'dan Gümüşhane'ye, Bursa'dan Muğla'ya toplam 15 şehirdeyiz.”
 
Çocukların erken yaşta edindikleri ince motor ve kaba motor becerileri, dil gelişimleri, duygusal ve sosyal zeka becerileri ilerleyen yaşlardaki akademik başarılarını ve tüm hayatlarını etkiliyor. Bu konuda eğitmenlerin ve çocuk gelişimi uzmanlarının uyarıları aileleri okula hazırlık programları uygulayan kurumlara yönlendiriyor.
 
Artan talebin boyutlarını değerlendiren Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids'in Kurucu Ortağı Uzman Eğitimci Aslı Olgun, “2013 yılında Kozyatağı'nda açılan merkezimize o yıl 100 başvuru almıştık. Velilerden gelen istek üzerine sadece 3 ay sonra ikinci merkezimizi İzmir Bornova'da açtık. Şimdi ise 15 şehirdeyiz ve 41 merkezimizle hizmet veriyoruz. 2018 yılının ilk 5 ayında 2000'den fazla yeni üye kaydı aldık” dedi.
 
 
Bir ayda 30 bin buluşma
Açıldığı günden bu yana 20 binden fazla çocuğun hayatına dokunan Muzipo Kids; çocuklara gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, çocuk haklarına saygılı ve toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesine uygun bir ortam sunuyor. Muzipo Kids merkezlerindeki eğitmenler Motivasyonel Görüşme Tekniği olarak isimlendirilen, psikolojik sağlığı denetleyen uluslararası alanda geçerli bir metot ile seçiliyor. Sonuçlar uzman psikologlar tarafından değerlendiriliyor. Uygulanan tüm programlar, uzman kadro tarafından ve akademisyenler danışmanlığında yürütülüyor. Türkkiye'nin ilk çocuk hareket üssünde ayda ortalama 30 bin kez çocuklarla buluşuluyor. Üye olan çocuklar ortalama haftanın üç günü Muzipo Kids programlarına katılıyor.
 
2019 sonuna kadar 50 merkez hedefleniyor
Franchise sistemiyle büyüyen Muzipo Kids merkezlerinin 2019 sonuna kadar 50'ye çıkması bekleniyor. Merkez açmak isteyenlere tüm süreçlerde destek olan Muzipo Kids'in franchise bedeli 160 bin TL +KDV.
 
Muzipo Kids yatırımcılar için mobilyadan dekorasyona, aktivite ekipmanlarından oyuncaklara, bilgisayar programından işletme malzemelerine kadar her şeyi hazırlıyor. Çocuklarla ilgili bir işletme konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için Muzipo Kids, çalışma arkadaşlarını bulmaya yardımcı oluyor, düzenlediği eğitimlerle işletmeyi yönetime hazır hale getiriyor. Üstelik ulusal ve yerel pazarlama desteği sunarak ve kurumsal anlaşmalarla tanıtım yaparak işletmecilerin üye portföylerini hazırlamalarına yardımcı oluyor. Üye takibi ve kontrolünü sağlayan bilgisayar programıyla teknik deestek sağlıyor ve iş sürecinde verimliliği artırıyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.