SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» BOJ İÇİNDE COVİD-19 KREDİ PLANININ MART AYINDAN SONRASINA UZATILIP UZATILMAYACAĞI KONUSUNDA BİR GÖRÜŞ BİRLİĞİ HYOK -KAYNAKLAR » LİBYA BAŞBAKANI: İSTİKRAR SÜRECİ BAŞLADI » İNGİLTERE'DE 4. ÇEYREKTE İŞ DÜNYASI GÜVEN ENDEKSİ:2 (ÖNCEKİ:27) - CBI » OECD bölgesindeki istihdam oranı 2021'in ikinci çeyreğinde %67,4'e yükseldi » İTALYA EKONOMİ BAKANI: ENFLASYON DİNAMİKLERİNİN GEÇİCİ OLDUĞUNA İNANIYORUM, DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKLİ » KUVEYT, OPEC+ ANLAŞMASINA UYGUN OLARAK HAM PETROL ÜRETİMİNİ ARTIRMAYA BAŞLADI » İngiliz hükümeti salgın nedeniyle zorunlu izne çıkarı çalışanları desteklemek için 69 milyar sterlin harcadı » Çin kamu şirketleri kar rekoru kırdı » MOSKOVA, KOVİD VAKALARININ ARTMASI NEDENİYLE 28 EKİM'DEN İTİBAREN MARKETLER VE ECZANELER HARİÇ TÜM DÜKKANLARI KAPATACAK » Borsa İstanbul’da gong, Anatolia Tanı ile Gelecek Varlık için çaldı - Basın Açıklaması » ÇİN DÖVİZ İŞLEM PLATFORMU: KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ FİRMALARIN TÜREV TİCARETİNDE BANKALARARASI DÖVİZ İŞLEM ÜCRETLERİ YARIYA İNDİRİLECEK » ECB/VİSCO: PANDEMİ, ORTAK BÜTÇE KAPASİTESİ OLMAKSIZIN AVRUPA BİRLİĞİNİN SINIRLARINI GÖSTERDİ » ECB/VISCO: HANE VE İŞLETMELERİN MEVDUATI 200 MİLYAR EURODAN FAZLA ARTTI, TÜKETİM DEVAM ETTİKÇE AZALACAK » ECB/VİSCO: ARZ DARBOĞAZI, İTALYA EKONOMİSİ ÜZERİNDE AĞIRLIK YAPMAYA BAŞLADI, BEKLENENDEN DAHA UZUN SÜREBİLİR » Çin’de özel ekonominin gelişmesinde rekorlar » YUNANİSTAN'DA FAİZ DIŞI BÜTÇE AÇIĞININ GSYH'YE ORANI 2022'DE %7.1 (ÖNCEKİ: %6.7) » 28.10.2021 vadeli repo ihalesine gelen tekliflerin toplamı 56.60 milyar TL » TMSF’nin Nurkay Makina ihalesine 6 firma katıldı - Basın Açıklaması » Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü:Hem Bitcoin hem de Ethereum rekor kırdı, piyasa 2,6 trilyon dolara ulaştı » ING Türkiye Teknoloji genel müdür yardımcısı olarak atandı - Basın Açıklaması

Çocuk gelişimini destekleyici programlara yatırımcıların ilgisi artıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Erken yaşta çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram. Fakat Muzipo Kids Kurucu Ortağı, Uzman Eğitimci Aslı Olgun bu kurumların hızla benimsendiğini ve yeni nesil ailelerin bu konuda daha bilinçli tercihler yaptığını belirtiyor. “Tek bir merkezle yola çıkan Muzipo Kids, ailelerin yoğun talepleri sayesinde beş yılda 41 merkeze ulaştı. Üstelik bu talep sadece büyük şehirlerden gelmiyor. Adana'dan Gümüşhane'ye, Bursa'dan Muğla'ya toplam 15 şehirdeyiz.”
 
Çocukların erken yaşta edindikleri ince motor ve kaba motor becerileri, dil gelişimleri, duygusal ve sosyal zeka becerileri ilerleyen yaşlardaki akademik başarılarını ve tüm hayatlarını etkiliyor. Bu konuda eğitmenlerin ve çocuk gelişimi uzmanlarının uyarıları aileleri okula hazırlık programları uygulayan kurumlara yönlendiriyor.
 
Artan talebin boyutlarını değerlendiren Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids'in Kurucu Ortağı Uzman Eğitimci Aslı Olgun, “2013 yılında Kozyatağı'nda açılan merkezimize o yıl 100 başvuru almıştık. Velilerden gelen istek üzerine sadece 3 ay sonra ikinci merkezimizi İzmir Bornova'da açtık. Şimdi ise 15 şehirdeyiz ve 41 merkezimizle hizmet veriyoruz. 2018 yılının ilk 5 ayında 2000'den fazla yeni üye kaydı aldık” dedi.
 
 
Bir ayda 30 bin buluşma
Açıldığı günden bu yana 20 binden fazla çocuğun hayatına dokunan Muzipo Kids; çocuklara gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, çocuk haklarına saygılı ve toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesine uygun bir ortam sunuyor. Muzipo Kids merkezlerindeki eğitmenler Motivasyonel Görüşme Tekniği olarak isimlendirilen, psikolojik sağlığı denetleyen uluslararası alanda geçerli bir metot ile seçiliyor. Sonuçlar uzman psikologlar tarafından değerlendiriliyor. Uygulanan tüm programlar, uzman kadro tarafından ve akademisyenler danışmanlığında yürütülüyor. Türkkiye'nin ilk çocuk hareket üssünde ayda ortalama 30 bin kez çocuklarla buluşuluyor. Üye olan çocuklar ortalama haftanın üç günü Muzipo Kids programlarına katılıyor.
 
2019 sonuna kadar 50 merkez hedefleniyor
Franchise sistemiyle büyüyen Muzipo Kids merkezlerinin 2019 sonuna kadar 50'ye çıkması bekleniyor. Merkez açmak isteyenlere tüm süreçlerde destek olan Muzipo Kids'in franchise bedeli 160 bin TL +KDV.
 
Muzipo Kids yatırımcılar için mobilyadan dekorasyona, aktivite ekipmanlarından oyuncaklara, bilgisayar programından işletme malzemelerine kadar her şeyi hazırlıyor. Çocuklarla ilgili bir işletme konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için Muzipo Kids, çalışma arkadaşlarını bulmaya yardımcı oluyor, düzenlediği eğitimlerle işletmeyi yönetime hazır hale getiriyor. Üstelik ulusal ve yerel pazarlama desteği sunarak ve kurumsal anlaşmalarla tanıtım yaparak işletmecilerin üye portföylerini hazırlamalarına yardımcı oluyor. Üye takibi ve kontrolünü sağlayan bilgisayar programıyla teknik deestek sağlıyor ve iş sürecinde verimliliği artırıyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.