SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Türkiye Ekonomi Gündemi - 18 Ocak » Merkez Bankaları Günlüğü - 17 Ocak/ 20 Şubat » Dünya Borsaları Tatil Takvimi » Dünya Ekonomi Gündemi » Fiat, Egea Model Ailesi'ne ocak ayı boyunca peşin alımlarda 62 bin liradan başlayan fiyat ile müşteriye sunuyor- Basın Açıklaması » Food Product ve Hotel Equipment fuarları kapsamında ANFAŞ ve Ekonomi Gazetecileri Derneği işbirliği ile '869 Yerliyse Yeriz' Zirvesi düzenlendi - Basın Açıklaması » Fiat, yılın ilk kampanyasını hayata geçiriyor - Basın Açıklaması » Henkel, yeni kurulan küresel "Alliance to End Plastic Waste" organizasyonunun kurucu üyesidir- Basın Açıklaması » HyperIntelligenceTM Yenilikçi Sıfır Tıklama ile Analitik Deneyimini Sunuyor- Basın Açıklaması » IDC Türkiye, BT Güvenliği Konferans Serisi etkinliklerini, 28 Şubat’ta İstanbul’da ve 5 Mart’ta Ankara’da, gerçekleştirecek - Basın Açıklaması » OPPO, akıllı telefon endüstrisinde ses getirecek yeni 10x kayıpsız zoom teknolojisini tanıttı- Basın Açıklaması » Pixery’e Deloitte’tan En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketi Ödülü - Basın Açıklaması » GÜBRETAŞ burs başvuru sonuçları açıklandı- Basın Açıklaması » BIST 100 ENDEKSİ BUGÜN % 1.47 YÜKSELDİ (96817), BUGÜNKÜ İŞLEM HACMİ 9 MİLYAR 443 MİLYON TL OLDU » Matriks Prime lisansı ile bir adım önde olun » FİTCH: ÇİN'İN 2019 YILINDA % 6.1 BÜYÜMEYE ULAŞMASI HALA MÜMKÜN » FİTCH : EURO BÖLGESİNİN GÖRÜNÜMÜ CİDDİ ÖLÇÜDE ZAYIFLADI FAKAT BU YILIN İLK YARISINDAKİ BÜYÜMEDE BİR MİKTAR İYİLEŞME GEÇEN YILIN HAYAL KIRIKLIĞI YARATAN 4. ÇEYREĞİNDEN SONRA HALA MUHTEMEL GÖRÜNÜYOR » FİTCH: GLOBAL EKONOMİK BÜYÜME PÜRÜZLÜ, DAĞILMIŞ DURUMDA DEĞİL » USDJPY Analizi (Ikon Menkul ) » ŞİLİ/COCHİLCO: 2019'DA BAKIR ÜRETİMİNİN 5.94 MLN TON OLMASI BEKLENİYOR (2018:5.48 MLN)

Çocuk gelişimini destekleyici programlara yatırımcıların ilgisi artıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Erken yaşta çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram. Fakat Muzipo Kids Kurucu Ortağı, Uzman Eğitimci Aslı Olgun bu kurumların hızla benimsendiğini ve yeni nesil ailelerin bu konuda daha bilinçli tercihler yaptığını belirtiyor. “Tek bir merkezle yola çıkan Muzipo Kids, ailelerin yoğun talepleri sayesinde beş yılda 41 merkeze ulaştı. Üstelik bu talep sadece büyük şehirlerden gelmiyor. Adana'dan Gümüşhane'ye, Bursa'dan Muğla'ya toplam 15 şehirdeyiz.”
 
Çocukların erken yaşta edindikleri ince motor ve kaba motor becerileri, dil gelişimleri, duygusal ve sosyal zeka becerileri ilerleyen yaşlardaki akademik başarılarını ve tüm hayatlarını etkiliyor. Bu konuda eğitmenlerin ve çocuk gelişimi uzmanlarının uyarıları aileleri okula hazırlık programları uygulayan kurumlara yönlendiriyor.
 
Artan talebin boyutlarını değerlendiren Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids'in Kurucu Ortağı Uzman Eğitimci Aslı Olgun, “2013 yılında Kozyatağı'nda açılan merkezimize o yıl 100 başvuru almıştık. Velilerden gelen istek üzerine sadece 3 ay sonra ikinci merkezimizi İzmir Bornova'da açtık. Şimdi ise 15 şehirdeyiz ve 41 merkezimizle hizmet veriyoruz. 2018 yılının ilk 5 ayında 2000'den fazla yeni üye kaydı aldık” dedi.
 
 
Bir ayda 30 bin buluşma
Açıldığı günden bu yana 20 binden fazla çocuğun hayatına dokunan Muzipo Kids; çocuklara gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, çocuk haklarına saygılı ve toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesine uygun bir ortam sunuyor. Muzipo Kids merkezlerindeki eğitmenler Motivasyonel Görüşme Tekniği olarak isimlendirilen, psikolojik sağlığı denetleyen uluslararası alanda geçerli bir metot ile seçiliyor. Sonuçlar uzman psikologlar tarafından değerlendiriliyor. Uygulanan tüm programlar, uzman kadro tarafından ve akademisyenler danışmanlığında yürütülüyor. Türkkiye'nin ilk çocuk hareket üssünde ayda ortalama 30 bin kez çocuklarla buluşuluyor. Üye olan çocuklar ortalama haftanın üç günü Muzipo Kids programlarına katılıyor.
 
2019 sonuna kadar 50 merkez hedefleniyor
Franchise sistemiyle büyüyen Muzipo Kids merkezlerinin 2019 sonuna kadar 50'ye çıkması bekleniyor. Merkez açmak isteyenlere tüm süreçlerde destek olan Muzipo Kids'in franchise bedeli 160 bin TL +KDV.
 
Muzipo Kids yatırımcılar için mobilyadan dekorasyona, aktivite ekipmanlarından oyuncaklara, bilgisayar programından işletme malzemelerine kadar her şeyi hazırlıyor. Çocuklarla ilgili bir işletme konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için Muzipo Kids, çalışma arkadaşlarını bulmaya yardımcı oluyor, düzenlediği eğitimlerle işletmeyi yönetime hazır hale getiriyor. Üstelik ulusal ve yerel pazarlama desteği sunarak ve kurumsal anlaşmalarla tanıtım yaparak işletmecilerin üye portföylerini hazırlamalarına yardımcı oluyor. Üye takibi ve kontrolünü sağlayan bilgisayar programıyla teknik deestek sağlıyor ve iş sürecinde verimliliği artırıyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.