SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» BOJ/WAKATABE: GEREKTİĞİ MÜDDETÇE PARA POLİTİKASINDA GEREKLİ ADIMLAR ATILDIĞINA EMİN OLACAĞIZ » BOJ/WAKATABE : ŞU ANDA CORONAVIRUS SALGINININ EKONOMİYE ETKİSİNİN NE KADAR BÜYÜKLÜKTE OLDUĞUNU SÖYLEMEK ZOR » Kamu lojmanları için Kuveyt Türk 0,89 kâr oranıyla finansman desteği sunuyor » Nissan, koronavirüs nedeniyle Çin'deki iki fabrikasında üretimi yeniden başlatılmayı erteliyor » Koronovirüs salgını nedeniyle kimya sektöründe ihracat rakamlarının artması bekleniyor » Honda, Wuhan tesisindeki operasyonlarını yeniden başlatma planlarını 11 Mart'a erteledi » Polonya’dan gelen turist sayısı son 3 yılda 4 kat artarak 880 bine ulaştı » Çin Ticaret Bakanlığı: Yeni Koronavirüs Salgını Çin'in Tüketiminde Uzun Vadede İstikrarlı Şekilde İyiye Gitme Eğilimini Değiştirmeyecek » (Yenileme) Ocak ayında kurulan şirket sayısında geçen yılın aynı ayına göre %26,56 artış oldu » Ocak ayında 1.076 adet yabancı ortak sermayeli şirket kuruldu » (Yenileme) Türkiye'nin Uluslararası yükümlülükleri Aralık ayında, önceki yıla gore % 0,3 oranında arttı » KURULAN ŞİRKET SAYISINDA GEÇEN YILIN AYNI AYINA GÖRE %26,56 ARTIŞ OLDU - TOBB » TÜRKİYE’NİN YURTDIŞI VARLIKLARI, ARALIK AYINDA:250,6 MİLYAR DOLAR (ÖNCEKİ: 248,2 MİLYAR DOLAR) » OCAK AYINDA KURULAN ŞİRKETLERİN SAYISINDA BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE %33,48 ARTIŞ OLDU - TOBB » TÜRKİYE'NİN DIŞ YÜKÜMLÜLÜKLERİ ARALIK AYINDA: 599,5 MİLYAR DOLAR (ÖNCEKİ: 595,2 MİLYAR DOLAR) » KAPANAN ŞİRKET SAYISI OCAK AYINDA 2.118 ADET (ÖNCEKİ AY: 2.201) - TOBB » TÜRKİYE'NİN NET ULUSLARARASI YATIRIM POZİSYONU ARALIK AYINDA: -348,9 MİLYAR DOLAR (ÖNCEKİ: -347,0 MİLYAR DOLAR) » YENİ KURULAN ŞİRKET SAYISI OCAK AYINDA 10.477 ADET (ÖNCEKİ AY: 7.849) - TOBB » Merkez Bankası'nca açıklanan verilere göre bankaların serbest depoları toplamı 26005,1 milyon TL » Merkez Bankası'nca açıklanan rezerv verilerine göre bugün piyasa 328,6 milyon TL ekside

Çocuk gelişimini destekleyici programlara yatırımcıların ilgisi artıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Erken yaşta çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram. Fakat Muzipo Kids Kurucu Ortağı, Uzman Eğitimci Aslı Olgun bu kurumların hızla benimsendiğini ve yeni nesil ailelerin bu konuda daha bilinçli tercihler yaptığını belirtiyor. “Tek bir merkezle yola çıkan Muzipo Kids, ailelerin yoğun talepleri sayesinde beş yılda 41 merkeze ulaştı. Üstelik bu talep sadece büyük şehirlerden gelmiyor. Adana'dan Gümüşhane'ye, Bursa'dan Muğla'ya toplam 15 şehirdeyiz.”
 
Çocukların erken yaşta edindikleri ince motor ve kaba motor becerileri, dil gelişimleri, duygusal ve sosyal zeka becerileri ilerleyen yaşlardaki akademik başarılarını ve tüm hayatlarını etkiliyor. Bu konuda eğitmenlerin ve çocuk gelişimi uzmanlarının uyarıları aileleri okula hazırlık programları uygulayan kurumlara yönlendiriyor.
 
Artan talebin boyutlarını değerlendiren Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids'in Kurucu Ortağı Uzman Eğitimci Aslı Olgun, “2013 yılında Kozyatağı'nda açılan merkezimize o yıl 100 başvuru almıştık. Velilerden gelen istek üzerine sadece 3 ay sonra ikinci merkezimizi İzmir Bornova'da açtık. Şimdi ise 15 şehirdeyiz ve 41 merkezimizle hizmet veriyoruz. 2018 yılının ilk 5 ayında 2000'den fazla yeni üye kaydı aldık” dedi.
 
 
Bir ayda 30 bin buluşma
Açıldığı günden bu yana 20 binden fazla çocuğun hayatına dokunan Muzipo Kids; çocuklara gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, çocuk haklarına saygılı ve toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesine uygun bir ortam sunuyor. Muzipo Kids merkezlerindeki eğitmenler Motivasyonel Görüşme Tekniği olarak isimlendirilen, psikolojik sağlığı denetleyen uluslararası alanda geçerli bir metot ile seçiliyor. Sonuçlar uzman psikologlar tarafından değerlendiriliyor. Uygulanan tüm programlar, uzman kadro tarafından ve akademisyenler danışmanlığında yürütülüyor. Türkkiye'nin ilk çocuk hareket üssünde ayda ortalama 30 bin kez çocuklarla buluşuluyor. Üye olan çocuklar ortalama haftanın üç günü Muzipo Kids programlarına katılıyor.
 
2019 sonuna kadar 50 merkez hedefleniyor
Franchise sistemiyle büyüyen Muzipo Kids merkezlerinin 2019 sonuna kadar 50'ye çıkması bekleniyor. Merkez açmak isteyenlere tüm süreçlerde destek olan Muzipo Kids'in franchise bedeli 160 bin TL +KDV.
 
Muzipo Kids yatırımcılar için mobilyadan dekorasyona, aktivite ekipmanlarından oyuncaklara, bilgisayar programından işletme malzemelerine kadar her şeyi hazırlıyor. Çocuklarla ilgili bir işletme konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için Muzipo Kids, çalışma arkadaşlarını bulmaya yardımcı oluyor, düzenlediği eğitimlerle işletmeyi yönetime hazır hale getiriyor. Üstelik ulusal ve yerel pazarlama desteği sunarak ve kurumsal anlaşmalarla tanıtım yaparak işletmecilerin üye portföylerini hazırlamalarına yardımcı oluyor. Üye takibi ve kontrolünü sağlayan bilgisayar programıyla teknik deestek sağlıyor ve iş sürecinde verimliliği artırıyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.