SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» ALMAN HÜKÜMET SÖZCÜSÜ : ABD DEVLET BAKANI POMPEO İLE DAHA ÖNCE İPTAL EDİLEN TOPLANTI, GELECEK HAFTA CUMA GÜNÜ PLANLANIYOR » Amazon Japan, Huawei cihazlarının satışını askıya aldı » Maersk uyardı: Ticaret gerginliği nakliye faaliyetlerinin büyümesini yavaşlatabilir » DAX30 analizi (Dinamik Menkul Değerler ) » Çinlilerin Ortalama Ömrü Son 70 Yılda 42 Yıl Uzadı » RUS BANKALARININ OCAK-NİSAN DÖNEMİNDEKİ KARLARI 750 MİLYAR RUBLE -MERKEZ BANKASI » Pentagon Ortadoğu'ya asker gönderme iddialarını reddetti » Çin uydu seyir sistemi endüstrisinin ölçeği 2020'de 58 milyar doları aşacak » İN GİLTERE BAŞBAKANI MAY : BREXİT'İ YERİNE GETİREBİLİRİZ » MAY, YENİ LİDER SEÇİLENE KADAR GÖREVİNDE KALACAK » MAY, 7 HAZİRAN TARİHİNDE İSTİFA EDECEĞİNİ AÇIKLADI » MAY, İSTİA EDEECĞİNİ AÇIKLADI » 31.05.2019 vadeli repo ihalesine gelen tekliflerin toplamı 34.57 milyar TL » Rusya ve Vietnam arasında, Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi inşaatı için hükümetler arası anlaşması imzalandı- Basın Açıklaması » Türkiye, Filistin Devleti’ne tahsis edilen 10 milyon dolar tutarındaki nakdi hibenin 3,5 milyon dolarlık üçüncü ve son bölümünü tevdi etti » İNGİLTERE BAŞBAKANI MAY, 1922 KOMİTE BAŞKANI BRADY İLE GÖRÜŞMESİNİN ARDINDAN BAŞBAKANLIKTA AÇIKLAMA YAPACAK - SKY » JAPONYA EKONOMİ BAKANI: ÜLKE ÇAPINDA SATIŞ VERGİSİNİ ARTTIRMA PLANIMIZ DEĞİŞMEDİ, EKONOMİK BÜYÜME HALA SAĞLAM » GBPUSD Analizi (Dinamik Menkul Değerler ) » Dünya Borsaları Bülteni (QNB Finansinvest) » JAPONYA: EKONOMİ, ILIMLI HIZDA TOPARLANIYOR FAKAT İHRACAT VE ÜRETİMDEKİ ZAYIFLIK DEVAM EDİYOR

Çocuk gelişimini destekleyici programlara yatırımcıların ilgisi artıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Erken yaşta çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyici programlar sunan kurumlar Türkiye için yeni bir kavram. Fakat Muzipo Kids Kurucu Ortağı, Uzman Eğitimci Aslı Olgun bu kurumların hızla benimsendiğini ve yeni nesil ailelerin bu konuda daha bilinçli tercihler yaptığını belirtiyor. “Tek bir merkezle yola çıkan Muzipo Kids, ailelerin yoğun talepleri sayesinde beş yılda 41 merkeze ulaştı. Üstelik bu talep sadece büyük şehirlerden gelmiyor. Adana'dan Gümüşhane'ye, Bursa'dan Muğla'ya toplam 15 şehirdeyiz.”
 
Çocukların erken yaşta edindikleri ince motor ve kaba motor becerileri, dil gelişimleri, duygusal ve sosyal zeka becerileri ilerleyen yaşlardaki akademik başarılarını ve tüm hayatlarını etkiliyor. Bu konuda eğitmenlerin ve çocuk gelişimi uzmanlarının uyarıları aileleri okula hazırlık programları uygulayan kurumlara yönlendiriyor.
 
Artan talebin boyutlarını değerlendiren Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü Muzipo Kids'in Kurucu Ortağı Uzman Eğitimci Aslı Olgun, “2013 yılında Kozyatağı'nda açılan merkezimize o yıl 100 başvuru almıştık. Velilerden gelen istek üzerine sadece 3 ay sonra ikinci merkezimizi İzmir Bornova'da açtık. Şimdi ise 15 şehirdeyiz ve 41 merkezimizle hizmet veriyoruz. 2018 yılının ilk 5 ayında 2000'den fazla yeni üye kaydı aldık” dedi.
 
 
Bir ayda 30 bin buluşma
Açıldığı günden bu yana 20 binden fazla çocuğun hayatına dokunan Muzipo Kids; çocuklara gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, değişim sağlayabilecekleri, eğlenceli, yaratıcı, güvenli, çocuk haklarına saygılı ve toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesine uygun bir ortam sunuyor. Muzipo Kids merkezlerindeki eğitmenler Motivasyonel Görüşme Tekniği olarak isimlendirilen, psikolojik sağlığı denetleyen uluslararası alanda geçerli bir metot ile seçiliyor. Sonuçlar uzman psikologlar tarafından değerlendiriliyor. Uygulanan tüm programlar, uzman kadro tarafından ve akademisyenler danışmanlığında yürütülüyor. Türkkiye'nin ilk çocuk hareket üssünde ayda ortalama 30 bin kez çocuklarla buluşuluyor. Üye olan çocuklar ortalama haftanın üç günü Muzipo Kids programlarına katılıyor.
 
2019 sonuna kadar 50 merkez hedefleniyor
Franchise sistemiyle büyüyen Muzipo Kids merkezlerinin 2019 sonuna kadar 50'ye çıkması bekleniyor. Merkez açmak isteyenlere tüm süreçlerde destek olan Muzipo Kids'in franchise bedeli 160 bin TL +KDV.
 
Muzipo Kids yatırımcılar için mobilyadan dekorasyona, aktivite ekipmanlarından oyuncaklara, bilgisayar programından işletme malzemelerine kadar her şeyi hazırlıyor. Çocuklarla ilgili bir işletme konusunda hiçbir bilgiye sahip olmayanlar için Muzipo Kids, çalışma arkadaşlarını bulmaya yardımcı oluyor, düzenlediği eğitimlerle işletmeyi yönetime hazır hale getiriyor. Üstelik ulusal ve yerel pazarlama desteği sunarak ve kurumsal anlaşmalarla tanıtım yaparak işletmecilerin üye portföylerini hazırlamalarına yardımcı oluyor. Üye takibi ve kontrolünü sağlayan bilgisayar programıyla teknik deestek sağlıyor ve iş sürecinde verimliliği artırıyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.