SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» TCMB'NİN 1 AY VADELİ 1.5 MİLYAR DOLAR TUTARINDA DÖVİZ KARŞILIĞI TL SWAP İHALESİNDE TEKLİF 2 MİLYAR 804 MİLYON DOLAR » RUSYA, BATININ UKRAYNA'YA SİLAH TEDARİĞİNİ DURDURMASI KONUSUNDA ÇAĞRI YAPTI, BU RUSYA'NIN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİYOR » ÇİN KABİNESİ: BAZI FİRMALAR İÇİN AYRICALIKLI VERGİLERİ UZATACAĞIZ » İbrahim Kalın: Türkiye, Rusya-Ukrayna gerginliğinin azaltılması ve ortak çözüm bulunması için çok taraflı girişimlerine devam edecek » Dünya çapında yüzü aşkın milyonerin oluşturduğu grup, süper-zenginlerden servet vergisi kesilmemesini eleştirdi - DW » Tablo- 19 Ocak Günü Belirlenen Merkez Bankası Döviz Kurları ve Altın Fiyatları (Saat 14:00) » GÜNEY AFRİKA'DA PERAKENDE SATIŞLAR KASIM'DA AYLIK +1.9, YILLIK %+3.3 » Global kalay piyasası Ocak-Kasım döneminde fazla verdi - WBMS » RUSYA'DA 2021 OCAK-ARALIK BÜTÇE FAZLASI 514.8 MİLYAR RUBLE - MALİYE BAKANLIĞI » RUSYA'DA FEDERAL BÜTÇE AÇIĞI ARALIK'TA 1.98 TRLN RUBLE (ÖNCEKİ: +202 MİLYAR RUBLE) - MALİYE BAKANLIĞI » Çin’in İpekyolu üzerindeki bir rotası daha Avrupa’ya yük taşımaya başladı » Çin Merkez Bankası, LPR'yi her ayın 20'sinde yerel saatle 09.15'te açıklayacak » TCMB, BAE ile yaklaşık 5 milyar dolarlık döviz swap anlaşması imzalandı (Enver Erkan/Tera Yatırım ) » HİNDİSTAN'DA SENSEX ENDEKSİ %1.08 DÜŞÜŞLE 60098,82 PUANDAN KAPANDI » IRAK PETROL BAKANI: BORU HATTINDA AKIŞIN DURMASI İHRACATI ETKİLEMEYECEK, DAHA SONRA EK AKIŞLARLA TELAFİ EDİLECEK » IRAK PETROL BAKANI: KERKÜK BORU HATTI CEYHAN'A ŞU ANDA GÜNLÜK 75.000 VARİL POMPALIYOR » İran Cumhurbaşkanı Reisi bugün Moskova'da Putin'le görüşecek » Kremlin: Erdoğan, Kiev’i Minsk anlaşmalarını uygulamaya ikna edebilirse bundan memnuniyet duyarız - Sputnik » İTALYA'DA CARİ İŞLEMLER DENGESİ KASIM'DA: +4.58 MİLYAR EURO (ÖNCEKİ: +5.51 MİLYAR EURO) » Tablo- 19 Ocak Günü Belirlenen Merkez Bankası Döviz Kurları ve Altın Fiyatları (Saat 13:00)

OPPO, Orta ve Doğu Avrupa'da rekor büyüme elde etti - Basın Açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, Orta ve Doğu Avrupa'da (CEE) başarılı büyümesini 'glokal' marka stratejisine borçlu olduğunu açıkladı. Bu strateji, insanların yaşamına güç katan ürünler ve inovasyonlar geliştirmek için küresel kaynakları yerel yeteneklerle birleştiriyor.
 
Canalys'e[1] göre OPPO, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %130'dan fazla büyüme elde eden Romanya, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %60'tan fazla büyüme elde eden Türkiye ve bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %44'ten fazla büyüme elde eden Polonya gibi büyük pazarlar da dahil olmak üzere 2021'in üçüncü çeyreğinde, bölge genelinde pazar lideri bir büyüme yakaladı. Bu büyüme, OPPO teknolojilerinin bölge genelinde artan popülaritesini vurguladı ve toplamda yüzde 45'lik bir yıllık büyüme oranıyla OPPO'nun Avrupa'nın dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisi konumunu güçlendirdi.
 
Bugün CEE bölgesinde 400 milyondan fazla nüfusa sahip 11 ülkede[2] faaliyet gösteren OPPO, son mali çeyrekte bazı kilit pazarlarda önemli başarılara imza attı. OPPO ilk kez Polonya, Türkiye ve Ukrayna'da ilk üç akıllı telefon üreticisi arasında yer aldı. Faaliyetlerine henüz yaz aylarında başladığı Macaristan ve Slovakya'da, OPPO'nun satışları sırasıyla yüzde 232 ve yüzde 224 oranlarında arttı ve OPPO şimdiden bu ülkelerde ilk dört marka arasında yer aldı. Kazakistan'da ise OPPO'nun Reno Serisindeki (Reno5 ve Reno6) en yeni modeller, kendi fiyat segmentlerinde yüzde 31 pazar payı elde etti. Rusya gibi daha olgun pazarlarda, online satışları 2021'in başından bu yana yüzde 600 artış gösteren OPPO, yerel pazarlarda bir rekor kırarak Romanya'daki ilk yılında yüzde 14 pazar payı elde etti ve Reno6 Serisi satışları yüzde 400 arttı.
 
OPPO'nun marka araştırması, Orta ve Doğu Avrupa'daki müşterilerin güvenilir olmaya, inovasyona ve kolay kullanım sunmaya odaklanan teknoloji şirketlerini nasıl değerlendirdiğine ışık tuttu. OPPO, bu üç alanın tümünde rakipsiz bir deneyim sunabilmek için bölgede önemli yatırımlar yaptı. OPPO'nun bu bölgedeki yatırımları arasında, tüm OPPO ürünlerinin güvenilirliğini ve dayanıklılığını artırmak için Romanya'daki ilk Avrupa Test Merkezinin geliştirilmesi; OPPO'nun en yeni akıllı telefon inovasyonlarını hayata geçirmek için Türkiye'de son teknolojiye sahip yeni bir Üretim Merkezinin açılması; yereldeki tüketici ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak iyi görünmek, iyi hissetmek ve iyi çalışmak adına her zaman güvenilebilecek sezgisel ve ergonomik ürünler geliştirmek; çeşitliliği benimseyen yetenekli bir yerel işgücü yaratmak yer alıyor.
 
OPPO Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Johnny Zhang konuyla ilgili şunları söyledi: "OPPO genç bir marka ve en yeni inovasyonları geliştirmek DNA'mızda yer alıyor. Orta ve Doğu Avrupa'da büyümeye ve genişlemeye devam ederken, ürünlerimizi sade ve kullanımı kolay hale getirmeye odaklanıyoruz. Bir yandan yaratıcılık ve kişisellik üzerinde tam kontrol sunarken tüketicilerin en çok önem verdikleriyle bağlantıda kalmalarını sağlıyoruz. Bölgelerdeki kullanıcılar yaklaşımımızdaki gerçek değeri görüyor ve bu da OPPO'nun pazarlardaki başarısının devam etmesini sağlıyor."
 
Orta ve Doğu Avrupa'daki yeni başarısını pekiştirmek adına OPPO, bu yıl 14 ve 15 Aralık'ta gerçekleşecek olan INNO DAY etkinliğinde en yeni donanımlarını ve inovasyonlarını tanıtacak. Canlı etkinlik tüketicilere açık olarak gerçekleşecek ve OPPO'nun çığır açan en yeni ürünlerinin global tanıtımlarını da içerecek

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.