SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» AKLease ile Proparco arasında 35 milyon dolarlık yeni bir kredi anlaşması imzalandı - Basın Açıklaması » RUSYA'NIN 5 YILLIK CDS'LERİ SALI KAPANIŞA GÖRE 2 BAZ PUAN ARTARAK 201 BAZ PUANA YÜKSELDİ - IHS MARKIT » İTALYA MERKEZ BANKASI: YABANCI YATIRIMCILAR KASIM'DA 13.4 MİLYAR EURO TUTARINDA İTALYAN DEVLET TAHVİLİ SATTI » İNGİLTERE'DE KONUT SQATIŞLARI KASIM'DA YILLIK %+10.0 » Son Rus barış güçleri de Kazakistan'dan ayrıldı - Sputnik » EURO BÖLGESİ'NDA İNŞAAT ÜRETİMİ KASIM'DA YILLIK %+0.5 (ÖNCEKİ: %+3.6) » EURO BÖLGESİ'NDA İNŞAAT ÜRETİMİ KASIM'DA AYLIK %-0.2 (ÖNCEKİ: %+0.6) » Modova Başbakan Yardımcısı: Gazprom, Moldova'nın Ocak ayı gaz ödemesini erteleme talebini reddetti, 20 Ocak'tan itibaren arzı durdurabilir » Airbus, Lunar Gateway modülü için Güç Yönetimi ve Dağıtım Sistemini geliştirecek » Borusan EnBW Enerji, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan, 80 milyon dolar tutarında kredi sağladı - Basın Açıklaması » Tablo- 19 Ocak Günü Belirlenen Merkez Bankası Döviz Kurları ve Altın Fiyatları (Saat 12:00) » EURO BÖLGESİ'NDE CARİ İŞLEMLER DENGESİ KASIM'DA 25.9 MİLYAR EURO (ÖNCEKİ: +20.5 MİLYAR EURO) » 26.01.2022 vadeli repo ihalesine gelen tekliflerin toplamı 99.89 milyar TL » Yurt Dışı Piyasalarda Bugün (Ünlü Menkul) » Ünlü yatırımcı Jim Rogers: Türkiye'yi çok seviyorum ama şu an için yerel para biriminin durumu nedeniyle Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünmüyorum- bloomberght.com » ABD'NİN 10 YILLIK TAHVİL FAİZİ 2 YILDAN BU YANA İLK KEZ %1.9'UN ÜZERİNE ÇIKTI » GAPAS: 2022'de şiddetli bir inşaatı bitmiş yeni konut kıtlığı hissedilecek » FX Bülteni (Ziraat Yatırım) » Avrupa borsaları İspanya hariç düşüşle açıldı » 2021 yılında Türkiye’deki girişimlere toplam 1,56 milyar dolar yatırım yapıldı, yatırım tutarı 2020 yılına göre 9 kat arttı-StartupCentrum 2021 Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu

Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe Derneği, Hype Sports Innovatıon ile Güçlerini Birleştirdi - Basın Açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Sporda inovasyon yapmaya ve bölgedeki spor teknolojisi startup'larının sahip olduğu potansiyeli en üst düzeye çıkarmaya odaklanan 1907 Fenerbahçe Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü ve dünyanın en büyük küresel spor inovasyonu ekosistemi olan HYPE Sports Innovation iş birliğinde hayata geçen 'Spor İnovasyon Hızlandırıcı Programı' Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde gerçekleşti.
 
Türkiye'de spor inovasyonu kültürünün geliştirilmesi adına en büyük adımlardan biri olacak 'Spor İnovasyon Hızlandırıcı Programı' Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Perahya ve online olarak HYPE Sports Innovation COO'su Zvika Popper'ın katılımı ve milli basketbolcu Sinan Güler'in moderatörlüğünde gerçekleşti.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulu üyelerinin de yakından takip ettiği programda yerli ve yabancı 10 adet startup projesi değerlendirildi. Etkinlikte Uniqqene'ten Yasemin Ük, ReSpo Vision'dan Mateusz Dluzniwski ve MixZone'dan Nadav Sofer ilk üçe girdi. Programda dereceye giren projelere Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından pilot uygulama şansı sunulacak.
 
'Spor İnovasyon Hızlandırıcı Programı'nda konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, "Tüm dünyada hızla gelişen spor sektörüne girebilmek için ilk günden global olmayı hedefleyecek girişimci adaylarına önemli bir fırsat sağlayacak bu programa hem ev sahibi olarak hem de bu işin partnerlerinden biri olarak destek vermekten dolayı oldukça mutluyuz. Türkiye'de, spor teknolojilerini yenilikçi bakış açıları ile geliştirebilmek, bu alanda projelerini geliştirmek isteyen girişimcilere destek olabilmek, girişimcilerimizi en doğru şekilde yönlendirebilmek ve bu projeleri hayata geçirebilmek en büyük hedeflerimizden. Çeşitli sektörlerden spor alanında inovatif çözümler sunan 10 yerli ve yabancı startup'ın projelerini dinleme şansı yakaladık. Burada ilk 3'e giren girişimlere, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün olanaklarından faydalanma ve projeyi pilot olarak uygulama fırsatı sunacağız" dedi.
 
1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Perahya ise, "Genç nüfusu ve dinamik yapısıyla her alanda dünyaya hızla entegre olan ülkemizin, adını spor alanında da hak ettiği şekilde duyurmasının, ancak kuvvetli kurumsal yapılar ve güçlü işbirlikleriyle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu bakış açısıyla hayata geçirdiğimiz iş birliğinin Fenerbahçe Spor Kulübü'nin de katılımıyla tüm Türk sporuna en üst seviyede hizmet vereceğini açıklamaktan büyük gurur duyuyoruz. Burada birinci olan projenin geliştirilmesi ve ilgili federasyonların kabulüyle uygulamaya konulması, ülkemiz ve kulübümüz adına oldukça önemli bir prestij sağlayacak" şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili yorumunda HYPE Sports Innovation COO'su Zvika Popper, "Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe gibi iki prestijli ve güçlü oluşumla bu projeyi hayata geçirmek bizim için bir onur. HYPE Sports Innovation, dünya çapında 10 tane SPIN Accelerators® programının oluşturduğu ağı yöneten global bir şirket. Buna ek olarak şirket, spor federasyonları ve markalarıyla çeşitli etkinlikler düzenleyerek onlara binlerce spor startup'ıyla iletişim kurma imkânı sağlıyor. Şirketin faaliyetleri sayesinde dünyanın önde gelen çeşitli spor sektörlerinde inovasyon yatırımı ve uygulamaları hız kazanıyor. Fenerbahçe Spor Kulübü ve 1907 Fenerbahçe ile birlikte Türkiye'de yürüttüğümüz bu programdan önemli projeler çıkacağını ve doğru yatırımlarla beraber bu başarı öyküsünün tüm dünyadan duyulacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.