SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Gun Baslangici (Test) » CNR EVTEKS - Uluslararası CNR Ev Tekstili Fuarı, 26’ncı kez ziyaretçilerine kapılarını açıyo- Basın Açıklaması » Tatneft, GEBKİM’de kurulacak tesis için ön protokol anlaşması sonrası GEBKİM’e yatırım ziyaretinde bulundu- Basın Açıklaması » Lojistik sektörünün geleceği Mersin'de ele alındı » Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik,Yaş Dostu Hekaton yarışmasının ana sponsoru oldu- Basın Açıklaması » MG, Türkiye’deki ilk yılını tamamladı- Basın Açıklaması » Xiaomi, Konuşma Bozukluğu Olan Kişilere Yardım Etmek İçin Kendi Geliştirdiği Konuşma Teknolojisini Kullanıyor - Basın Açıklaması » TOSB Ekonomi Zirvesi düzenlendi » ‘Forklift Operatörü Eğitim Programı’ mezunu Coca-Cola İçecek Türkiye Kadın Çalışanları Fabrikalarda Görevlerine Başladı- Basın Açıklaması » Gun Baslangici (Test) » Gun Baslangici (Test) » Türkiye Ekonomi Gündemi - 23 Mayıs » Dünya borsaları tatil takvimi » Dünya Merkez Bankaları Günlüğü » Dünya ekonomi gündemi » İkinci Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d'Este'de tanıtıldı- Basın Açıklaması » vivo, Ipsos ‘un gerçekleştirdiği araştırmada Android dünyasının en çok tavsiye edilen markası oldu- Basın Açıklaması » Noor Technologies, üretim parkuruna elektronik kartların SMD dizgilerini üretebilen yüksek teknoloji Juki RS1R otomatik dizgi hattını ekledi- Basın Açıklaması » MR. D.I.Y. Türkiye'deki 10. mağazasını İstanbul'da açtı- Basın Açıklaması » Sony’nin yeni kulaklığı WH-1000XM5, sektör lideri gürültü engelleme özelliği, 8 mikrofonu ve otomatik gürültü engelleme optimizasyonu ile yüksek ses deneyimi sunuyor- Basın Açıklaması

Airbus, Lunar Gateway modülü için Güç Yönetimi ve Dağıtım Sistemini geliştirecek

Airbus'a bağlı bir kuruluş olan Airbus Crisa, Northrop Grumman ile Yerleşim ve Lojistik Karakolu (HALO) için Güç Yönetimi ve Dağıtım (PMAD) sisteminin geliştirilmesine yönelik bir sözleşme imzaladı.
 
Airbus Crisa, 1985 yılında uzay misyonları için elektronik ekipman ve yazılım ve yer istasyonları için mühendislik projeleri tasarlamak ve üretmek üzere kurulmuş bir İspanyol şirketidir, şu anda Airbus Defence and Space'in çatısı altında hizmet vermektedir.
 
2024'te fırlatılması planlanan yeni Lunar Gateway istasyonu, başlangıçta iki modüle sahip olacak ve sonraki yıllarda beş modüle genişletilecek. İstasyon, Ay'ın yüzeyine ve Mars'a düzenlenecek gelecekteki seyahatler için bir uzay laboratuvarı ve lojistik noktası olarak hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. İlk iki başlangıç modülü, PPE ve HALO olarak adlandırılır. PPE (Güç ve İtiş Elemanı), istasyona güç veren güneş dizinlerine ve Ay'ın etrafında sabit bir yörüngede kalmasına izin veren iticilere sahiptir. HALO ise, astronotların ilk görevlerinin tahmini 40 günü süresince yaşayacakları Yerleşim ve Lojistik Karakol modülüdür.
 
Airbus Crisa CEO'su Fernando Gómez-Carpintero, "NASA'nın Ay'a dönüş programı Artemis'in bir parçası olan Ay yörüngesindeki Ay Geçidi ile elde ettiğimiz 50 milyon doların üzerindeki bu sözleşme, küresel üreticilere son derece uzmanlaşmış uzay ekipmanı sunma yeteneğimizin bir göstergesidir. Airbus Crisa, PMAD'yi gelecekteki tüm uzay istasyonları ve insan araçları için standart modüler güç yönetim sistemi olacak şekilde tasarladığından özellikle çok heyecan verici bir adımdır. Sektörde daha önce benzeri görülmemiş bir mimari konseptle oyun değiştiren bir çözüm sağladık. Bu başarı, şirketi sektörün en ön saflarına yerleştirerek yeni bir uluslararası standardın temellerinin atılmasını sağlıyor" dedi.
 
PMAD'nin dört güç ünitesi vardır ve elektriği Güç ve İtiş Elemanının (PPE) güneş panellerinden yönetecektir. Gücü gemideki ekipmana ve istasyonun geri kalanına gerektiği gibi dağıtacak ve her zaman mürettebatın güvenliğini sağlayacaktır. PMAD, yaşam destek sistemine, iç aydınlatmaya, iletişim sistemlerine ve bilimsel deneylere güç verecek. Bu, HALO'nun bataryasının optimum seviyede kalmasını ve paneller yeterli güneş ışığı almadığında kullanıma hazır olmasını sağlayacaktır. PMAD, ayrıca yanaştıklarında ziyaret eden araçlara da güç sağlamalıdır.
 
Airbus Crisa, zorlu ESA keşif görevlerinde edindiği deneyim sayesinde uydu ve fırlatıcı uygulamaları için güç dönüşümü dijital kontrolü, enerji yönetimi ve dağıtımı alanlarında kilit bir uluslararası oyuncudur. Bu sözleşme, ABD'li üreticilere güvenilir uçuş ürünleri sağlama konusundaki yüksek potansiyelini göstermektedir

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.