SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Gun Baslangici (Test) » CNR EVTEKS - Uluslararası CNR Ev Tekstili Fuarı, 26’ncı kez ziyaretçilerine kapılarını açıyo- Basın Açıklaması » Tatneft, GEBKİM’de kurulacak tesis için ön protokol anlaşması sonrası GEBKİM’e yatırım ziyaretinde bulundu- Basın Açıklaması » Lojistik sektörünün geleceği Mersin'de ele alındı » Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik,Yaş Dostu Hekaton yarışmasının ana sponsoru oldu- Basın Açıklaması » MG, Türkiye’deki ilk yılını tamamladı- Basın Açıklaması » Xiaomi, Konuşma Bozukluğu Olan Kişilere Yardım Etmek İçin Kendi Geliştirdiği Konuşma Teknolojisini Kullanıyor - Basın Açıklaması » TOSB Ekonomi Zirvesi düzenlendi » ‘Forklift Operatörü Eğitim Programı’ mezunu Coca-Cola İçecek Türkiye Kadın Çalışanları Fabrikalarda Görevlerine Başladı- Basın Açıklaması » Gun Baslangici (Test) » Gun Baslangici (Test) » Türkiye Ekonomi Gündemi - 23 Mayıs » Dünya borsaları tatil takvimi » Dünya Merkez Bankaları Günlüğü » Dünya ekonomi gündemi » İkinci Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d'Este'de tanıtıldı- Basın Açıklaması » vivo, Ipsos ‘un gerçekleştirdiği araştırmada Android dünyasının en çok tavsiye edilen markası oldu- Basın Açıklaması » Noor Technologies, üretim parkuruna elektronik kartların SMD dizgilerini üretebilen yüksek teknoloji Juki RS1R otomatik dizgi hattını ekledi- Basın Açıklaması » MR. D.I.Y. Türkiye'deki 10. mağazasını İstanbul'da açtı- Basın Açıklaması » Sony’nin yeni kulaklığı WH-1000XM5, sektör lideri gürültü engelleme özelliği, 8 mikrofonu ve otomatik gürültü engelleme optimizasyonu ile yüksek ses deneyimi sunuyor- Basın Açıklaması

Çin’in İpekyolu üzerindeki bir rotası daha Avrupa’ya yük taşımaya başladı


  
445 ton malla yüklü yeni bir yük katarı, Doğu Çin’in Fujian eyaletinde yer alan Quanzhou'dan, Moskova’ya doğru hareket etti. Bu, Deniz İpekyolu üzerindeki önemli bir çıkış noktası olan Quanzhou’dan sefere çıkan ilk Çin-Avrupa yük treni rotası. Söz konusu trenin Rusya'da Moskova'ya, Manzhouli sınır istasyonundan geçerek yaklaşık 20 gün içinde varması bekleniyor. Bu, Quanzhou'dan deniz yoluyla yapılan taşımaya kıyasla 25 günlük bir tasarruf süresi anlamına geliyor. Hijyenik malzeme imalatçısı olan Mega Soft (China) Co., Ltd, yöneticisi Chen Hanhe, yeni tren rotasının nakliyat maliyetlerini önemli ölçüde düşüreceğini belirtti.

Quanzhou Ticaret Ofisi Müdürü Zhang Xiaohong, ihracata yönelilk bir kent olan Quanzhou’nun ihracat hacminin 2021 yılında 200 milyar yuanı (yaklaşık 31,5 milyar dolar) geçtiğini açıkladı. Ayrıca Zhang Quanzhou'nun deniz İpekyolu üzerindeki ülke ve bölgelerle ticaretinin geçtiğimiz yıl 100 milyar yuanı aştığını söyledi ve yeni demiryolunun kentin ihracat eğilimini daha da hızlandıracağını ekledi.
 
Çin Uluslararası Radyosu


SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.