SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Suvmarket'den Depo Dolduran Bayram Kampanyası- Basın Açıklaması » Horoz Bolloré Logistics Tüm Dünyada Çevreyle Dost ve Daha Yeşil Lojistik Çözümler Sunuyor- Basın Açıklaması » Stellantis Türkiye, “Sosyal Medyanın En İyi Kullanımı” ve “En İyi Kriz Yönetimi” kategorilerinde iki altın madalyanın sahibi oldu- Basın Açıklaması » İkinci Elde Fiyatlandırma Sorunu Yaşayan Sigorta ve Finans Şirketlerine Cardata'dan Çözüm- Basın Açıklaması » İBB 2 metro hattı inşaatı İçin Yeniden İhaleye çıkacak » Roca; tasarım odaklı yeni koleksiyonu Ona'yı Türkiye'de kullanıcılarıyla buluşturdu. - Basın Açıklaması » Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE FORUM 2022'de Esneklik ve Sürdürülebilirlik için Virtual Twin Deneyimlerini Sergiledi - Basın Açıklaması » “Şehrini Geliştir” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu- Basın Açıklaması » Türkiye Ekonomi Gündemi - 27 Haziran » Dünya borsaları tatil takvimi » Dünya Merkez Bankaları Günlüğü » Dünya ekonomi gündemi » Hyundai IONIQ 6 Gün Yüzüne Çıkmaya Hazırlanıyor.- Basın Açıklaması » Acer BC270U monitörler, ergonomik tasarımları ile profesyonel kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor- Basın Açıklaması » MEXT, Dünya Devleri ile Birlikte Silikon Vadisi’nde Türkiye’yi Temsil Etti- Basın Açıklaması » Kerry Group, 50.yılını kutluyor - Basın Açıklaması » Ekomaxi, 42. Mostra Convegno Expocomfort Fuarı’nda modüler GRP su deposu teknolojisini tanıtacak- Basın Açıklaması » SAS Hackathon 2022 ödülleri verildi- Basın Açıklaması » TSKB ve İKSV iş birliğiyle kurulan Yarının Kadın Yıldızları Eğitim Destek Fonu 5. yılında- Basın Açıklaması » Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, e-ticaret siteleri ve online satıcılar için 4 yazlık strateji verdi.-Basın Açıklaması

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik,Yaş Dostu Hekaton yarışmasının ana sponsoru oldu- Basın Açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Türkiye’de alanında ilk kez düzenlenen Yaş Dostu Hekaton’da üniversitelerin farklı disiplinlerinden öğrenciler, ileri yaştaki bireylerin konforlu bir dönem geçirmeleri için "Demans için Tasarla” temasıyla çözüm tasarımlarını hayata geçirmek için yarıştılar.
Açılış konuşmasını yapan Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, “Doğum oranlarındaki azalış ve yaşam süresinin uzamasıyla birlikte dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfusun artışına paralel olarak demans görülme sıklığı artmaktadır. Bu durumun beraberinde getirdiği ve ileride daha da yoğun bir şekilde hissedeceğimiz sosyal ve ekonomik etkileri düşünerek bugünden gerekli hazırlıkların yapılması çok önemli. Türkiye Sigorta olarak hayatın her anında güven ihtiyacına yönelik çözümler sunma ve gücünü iyilik için kullanma vizyonuna sahip bir şirketiz. Farklı disiplinlerde eğitim gören üniversite öğrencilerinin, İleri Yaş Depremi, “demans” konusunda farkındalıklarının artırılması ve alacakları eğitimlerin ardından çözüm sürecine dahil edilmeleri çok kıymetli.” dedi.
Geneli dijital platform üzerinden gerçekleşen bilgilendirme seminerleri ile ileri yaş döneminin sosyolojik, psikolojik ve fizyolojik değişimlerine ilişkin eğitimlere ek olarak; katılımcılar, Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde yer alan Kuluçka Merkezi’nde demans simülasyonu, atölye çalışmaları ve yaşlılık deneyimini yaşatacak eğitimlere de dahil oldu. Katılımcılar ayrıca mentorlardan destek alma fırsatı da buldular.
Acıbadem Üniversitesi Biyotasarım Merkezi’nin Mutlu Yaş Al - İleri Yaş Dostu Platformu, Acıbadem Üniversitesi Mühendislik Kulübü ve Hayat Boyu Hayat Dolu Derneği tarafından düzenlenen yarışmanın kazananı “Demans hastalarının temel ihtiyaçlarının daha kolay ve teknolojik bir şekilde karşılanmasını sağlayan akıllı bir tulum” fikriyle Smart Coveralls projesi oldu. “Üniversite öğrencilerini ileri yaş büyüklerimiz ile ortak paydada buluşturmayı hedefleyen mobil uygulama” konulu Bi’Dost projesi ikinci olurken; “Jefferson Empati Ölçeğini, yaşlı nüfusun hızla artmasına paralel olarak yaşlılıkta sık görülen damarsal-dejeneratif değişimlere bağlı olarak gelişen demans hastalığı cinsiyet, yaş ve hastalığın şiddetine göre Türkçe’ye uyarlama” konulu Demans Application projesi ise üçüncü sırada yer aldı.
 

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.