SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Dünya Merkez Bankaları Günlüğü » Dünya borsaları tatil takvimi » Türkiye Ekonomi Gündemi - 15 Ağustos » Dünya ekonomi gündemi » GROHE Eurosmart, zamanın ötesine geçen tasarımı, yaşlıların veya kısıtlı motor becerilere sahip kişilerin özel ihtiyaçlarını büyük bir incelikle karşılıyor- Basın Açıklaması » Avrupa'daki kurumsal liderlere göre şirketlerin yüzde 70'i verileri etkili kullanamadığı için inovasyon yapmakta zorlanıyor- Basın Açıklaması » Anatolia Geneworks, Medica 2022 Fuarı'nda yer almaya hazırlanıyor- Basın Açıklaması » Nivogo, 15 Ağustos Pazartesi günü Akasya’da Türkiye’nin ilk Döngüsel Mağazasını açıyor- Basın Açıklaması » HyperX, Küresel Marka Elçisi Olarak DJ Zedd İle Sözleşme İmzaladı- Basın Açıklaması » Pendikspor’un ana sponsoru Siltaş Yapı oldu- Basın Açıklaması » QNB Finansbank, Stevie Awards for Great Employers Programı’ndan kazandığı iki ödülle dünyanın en iyi işveren markaları arasında yer aldı- Basın Açıklaması » SWISS DAYS ISTANBUL 2022, 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek- Basın Açıklaması » SKD Türkiye tarafından düzenlenen Yuvarlak Masa Buluşmaları’nın ilki gerçekleşti- Basın Açıklaması » 2022 yılının ilk altı ayında Türkiye Startup Ekosisteminde, 157 girişim, 561 yatırımcıdan 1,4 Milyar dolar yatırım aldı » MediaMarkt, geleneksel olarak düzenlediği stokları eritme kampanyasını yeniden başlatıyor- Basın Açıklaması » Massive Bio, kurum içi haberlerin yer aldığı Massive Bio dergisini hayata geçirdi- Basın Açıklaması » Michelin, Birleşmiş Milletler Yol Güvenliği Fonu’na verdiği desteği yeniledi - Basın Açıklaması » Mikrogrup bilişim altyapısının güvenliğinde Trend Micro’yu seçti- Basın Açıklaması » KYMCO, yepyeni ATV modeli MXU 700 EX’i Türkiye pazarına sundu- Basın Açıklaması » Bitdefender Antivirüs, macOS kullanıcılarının her gün karşılaştığı 3 büyük siber tehdidi açıkladı- Basın Açıklaması

TSKB ve İKSV iş birliğiyle kurulan Yarının Kadın Yıldızları Eğitim Destek Fonu 5. yılında- Basın Açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

 İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali kapsamında, TSKB iş birliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Eğitim Destek Fonu”, bu yıl 16 genç kadın müzisyeninhayallerine giden yolda onlara destek oldu. Fondan yararlanmaya hak kazanan genç kadın müzisyenler, 23 Haziran Perşembe günü Süreyya Operası’nda gerçekleştirilen Yarının Kadın Yıldızları konserinde yer alarak, üstün bir performans sergiledi. Konser öncesi dinleyicileri farklı deneyimlerle buluşturmak üzere düzenlenen Konsere Doğru Konuşmaları’nda Menekşe Tokyay moderatörlüğünde Belfu Berkol ve Büşra Ün’ün başarı hikayelerine yer verildi. Farklı disiplinlerden konuşmacıları konuk alan seride bu yıl, balkabağı kabuğundan önce biyo-plastik hammaddesi sonra da bu hammaddeden ilaç kapsülü üreten mucit Belfu Berkol ile Paralimpik Oyunlar'a katılan ilk Türk kadın tenisçi olan Büşra Ün’ün başarı hikayelerine değinildi.
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın konzertmeister’ı Pelin Halkacı Akın, konuk sanatçı olarak genç kadın müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı. Pandemi sonrasında gerçekleştirilen ilk fiziki Yarının Kadın Yıldızları konserinin bilet gelirleri ise ‘Genç Kadın Müzisyenler Eğitim Destek Fonu’na aktarılacak.
TSKB, İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali kapsamındaki konserlere 1990 yılından bu yana destek veriyor. 2018 yılından bugüne “Yarının Kadın Yıldızları” projesinde “Eğitim Destek Fonu Sponsoru” olarak yer alan banka, finansal hizmetleriyle kadın istihdamı, fırsat eşitliği ve kapsayıcı kalkınma alanında yarattığı katma değeri sosyal ve kültürel alana taşıyor.
Murat Bilgiç: “Genç kadın müzisyenlerimiz ülkemizin global arenadaki en önemli kültür elçileri olacak”
Projenin 5’inci yılına ulaşmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını açıklayan TSKB Genel Müdürü Murat Bilgiç, “Bu yıl eğitim destek fonumuzdan yararlanmaya hak kazanan 16 genç kadın müzisyenimizle birlikte son 5 yılda 70’e yakın üstün yetenekli müzik öğrencisinin hayallerine ortak olduk. Onları her yıl İstanbul Müzik Festivali sahnesinde büyük bir gururla dinliyoruz. Yarının Kadın Yıldızlarının, aldıkları nitelikli eğitimler sonrası ülkemizi dünya sahnelerinde başarıyla temsil edeceğine ve önemli birer kültür elçisi olacaklarına inanıyoruz. Onların bu başarısında bizlerin de bir katkısı olabilmesi çok sevindirici. TSKB olarak 72 yıldır ülkemizin ekonomik, çevresel, sosyal ve kültürel kalkınması için değer yaratma ilkesiyle önemli iş birliklerine imza atıyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi de aynı bakış açısıyla kurguluyor, odaklandığımız alanlarda uzun soluklu destekler sunuyoruz. Fırsat eşitliğini ve sürdürülebilirliği merkeze alan eğitim, kültür ve sanat projelerini ise son derece önemli buluyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımıza gelecek yıllarda da ağırlık vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.