SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» üreticilerinden Mcdodo, dünyanın en hızlı şarj adaptörünü üretti- Basın Açıklaması » Gun Baslangici (Test) » Securitas, AVM’lerdeki HES kontrol yoğunluğunu ve teması azaltmak için yeni bir çözüm geliştirdi- Basın Açıklaması » Cardata’dan İkinci Elde ‘Hemen Sat’ Kolaylığı- Basın Açıklaması » LG, LG OLED TV’nin yedinci defa pazar lideri olmasının yanı sıra 190’dan fazla ödüle layık görüldü- Basın Açıklaması » Türkiye Ekonomi Gündemi - 22 Ocak » Dünya Merkez Bankaları Günlüğü - 22 Ocak- 17 Mart » Dünya Borsaları Tatil Takvimi » Dünya Ekonomi Gündemi » Vaillant Group Türkiye Satış ve Pazarlama Departmanlarında organizasyonel değişiklikler gerçekleştirildi - Basın Açıklaması » Alpaslan II Barajı ve HES Kırma Yıkama Eleme Tesisi Projesi ile İlgili ÇED Gerekli Değildir' Kararı Verildi » Fortinet, Amazon Web Services (AWS) ile yeni entegrasyonlarını duyurdu - Basın Açıklaması » Anadolu Efes, FMCG Sektöründe “İş’te Eşit Kadın” Sertifikası Alan İlk Şirket Oldu - Basın Açıklaması » Karayel Nakliyat, yeniden Volvo Trucks’ı tercih etti - Basın Açıklaması » TEGV, yüz yüze eğitimi dijitalle destekleyecek; 2021'de daha çok çocuğu uzaktan eğitimle buluşturacak - Basın Açıklaması » Ocak Ayının E-ticaretteki Yıldızları, Ayçiçek Yağı, Akıllı Süpürge ve Bluetooth Kulaklık Oldu - Related Digital'in » Yakın Doğu Üniversitesi, 2020’de Bilimsel Makaleleri En Çok Atıf Alan Üniversiteler Sıralamasında Dünya Genelinde İlk Binde Yer Aldı. - Basın Açıklaması » Ak Yatırım’ın dijital işlem platformu TradeAll, Global Banking & Finance Awards 2020’de iki ödül birden aldı - Basın Açıklaması » İstanbulkart, ŞOK Market’i de ağına ekledi- İBB » Amazon Türkiye’de Cep Telefonu Aksesuarlarında %50’ye varan indirim - Basın Açıklaması

BLASEA, BlockchainSummit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Kripto paranın arka planındaki teknoloji Blockchain’e farkındalığı artırmak ve bu teknolojiyi geliştirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul, teknolojinin liderlerini buluşturacak.

Blockchain teknolojisi ve kripto paraların araştırılması, mevzuat çalışmalarının yapılması ve bu teknolojinin Türkiye’de geliştirilmesi amacıyla kurulan Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği (BLASEA),bu yıl ilk kez BlockchainSummit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor. 23 Kasım Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek zirvenin ana teması ‘GELECEK’ olacak. Zirvede gelecekte Blockchain sisteminin nasıl yaygınlaşacağı, Türkiye’de bu sistemi geliştirmek için atılacak adımlar ve geleceğe bugünden nasıl uyum sağlanabileceği gibi mevzuat çalışmalarına yön verecek fikirler ele alınacak. Zirvede ayrıca Türkiye’de Blockchain ve kripto paranın durumu, Blockchain teknolojisi ve ödeme sektörünün dönüşümü, kripto para üzerine düzenleyici yapı, sanayide teknolojik gelişmeler, ICO’ların yükselişi ve finansal Blockchain sistemi de konuşulacak.

Teknolojinin liderlerini bir araya getirecek zirvenin ana konuşmacıları Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, Copyrobo CEO’su Hasan Kurtuluş, Londra merkezli PWC’nin Fintech ve Dijital Bankacılık Direktörü Ajit Tripathi, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, CoinTurk Genel Yayın Yönetmeni Levent Kurt, TEPAV İcra Direktörü Güven Sak, Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr Oğuzhan Aygören olacak. Ayrıca yaklaşık 30 farklı konuda sektörün önde gelen isimleri ile biraraya gelinecek. Zirveye Blockchain teknolojisinin sağlayıcıları, kripto para borsaları ve cüzdanlar, bankalar ve finansal kurumlar, finansal teknoloji şirketleeri, yasal uzmanlar, kripto para madencileri ve meraklıları ile yatırım uzmanlarının yanı sıra teknoloji alanında yatırım yapan yerli ve yabancı pek çok markadan önemli isimler de katılacak.

Blockchain Summit’in Türkiye’de bir ilk olduğunu ve alana önemli katkılar sağlayacağını ifade edenAvrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, “Kripto paranın arka planındaki teknoloji olan Blockchain, merkezi bir kontrolü olmayan dağıtık veri tabanıdır. Blockchain’i Bitcoin ile ilgili olarak gerçekleştirilen, tüm Bitcoin işlemlerini kayıt altına alan bir kayıt defteri olarak düşünebiliriz. Blockchain sistemi kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunarak dijital bağlamdaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sistemin ilerleyen yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında, tüm bankalarda ve hatta oy sistemlerinde bile aktif olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Dernek olarak bu sistemi ülkemize tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak hedefiyyle yola çıktık. Bu hedefimizin bir parçası olarak gerçekleştireceğimiz BlockchainSummit İstanbulZirvesi’nde; Blockchain sisteminin detaylı tanıtımını yaparak, dünyada Blockchain teknolojisinin nasıl kullanıldığı ve Türkiye’de bu süreçte neler yapılabileceğini ele alacağız. Dernek olarak Türkiye’de ilk kez böyle bir zirve gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğimize tüm teknoloji şirketlerini, Blockchain konusunu merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.