SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» Avrupa Plastik Geri Dönüşüm Fuarı'na Türkiye'den 35 firma katıldı » Chery, amiral gemisi modeli ARRIZO 8 PHEV'i Türkiye'de tanıtmaya hazırlanıyor » Egepol Hastaneleri, İskoçya'nın Edinburgh ve Glasgow kentlerindeki hastalara yönelik tanıtım gerçekleştirdi » Gersan Elektrik'in 2024 Yılı 3 Aylık Konsolide Net Karı 289.928.117 TL (2023/3 Aylık: 179.669.719 TL) » BİST 100 endeksi bugün % 0,29 yükseldi (10771), toplam günlük işlem hacmi 137 milyar 111 milyon tl oldu » Türkiye ekonomi gündemi - 24 Haziran » Yabancı Takas Oranları (İnfo Yatırım) » Bilanço Analizi-Vestel Elektronik (Halk Yatırım ) » Tether, XAUT ile desteklenen yeni dijital varlığı Alloy by Tether'i (aUSDT) duyurdu- Basın açıklaması » Avrupa'nın Türk Özel Uçaklarına Uyguladığı 48 Saatlik Bildirim Zorunluluğu Kabul Edilemez - HATİD » Türk Kızılay 146 bin 683 hisse kurban kesimiyle Türkiye dahil 21 ülkede 4,2 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacak - Basın Açıklaması » Opel, Otomotiv Üretiminin 125. Yılını Rüsselsheim'da Kutladı - Basın Açıklaması » Kaspersky, EURO 2024 sırasında yoğunlaşan dolandırıcılık faaliyetlerini keşfetti- Basın açıklaması » Vodafone Her Şey Yanımda'da "Yaz Coşkusu" Başladı - Basın Açıklaması » Çocuklarınızı internette yalnız bırakmayın- Basın açıklaması » Serhat Saat: Yarım Asırlık Mirasla Yenilikçi Saatçilikte Bir Lider- Basın Açıklaması » NG Kurucu Başkanı Nafi Güral'a Fahri Doktora Ünvanı Verildi- Basın Açıklaması » ***Günün önemli gelişmeleri*** » Merkez Bankası'nın bir sonraki iş günü için açıkladığı geçici rezerv -61603,8 milyon TL » ALTIN analizi ( Ikon Menkul )

BLASEA, BlockchainSummit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Kripto paranın arka planındaki teknoloji Blockchain’e farkındalığı artırmak ve bu teknolojiyi geliştirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul, teknolojinin liderlerini buluşturacak.

Blockchain teknolojisi ve kripto paraların araştırılması, mevzuat çalışmalarının yapılması ve bu teknolojinin Türkiye’de geliştirilmesi amacıyla kurulan Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği (BLASEA),bu yıl ilk kez BlockchainSummit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor. 23 Kasım Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek zirvenin ana teması ‘GELECEK’ olacak. Zirvede gelecekte Blockchain sisteminin nasıl yaygınlaşacağı, Türkiye’de bu sistemi geliştirmek için atılacak adımlar ve geleceğe bugünden nasıl uyum sağlanabileceği gibi mevzuat çalışmalarına yön verecek fikirler ele alınacak. Zirvede ayrıca Türkiye’de Blockchain ve kripto paranın durumu, Blockchain teknolojisi ve ödeme sektörünün dönüşümü, kripto para üzerine düzenleyici yapı, sanayide teknolojik gelişmeler, ICO’ların yükselişi ve finansal Blockchain sistemi de konuşulacak.

Teknolojinin liderlerini bir araya getirecek zirvenin ana konuşmacıları Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, Copyrobo CEO’su Hasan Kurtuluş, Londra merkezli PWC’nin Fintech ve Dijital Bankacılık Direktörü Ajit Tripathi, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, CoinTurk Genel Yayın Yönetmeni Levent Kurt, TEPAV İcra Direktörü Güven Sak, Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr Oğuzhan Aygören olacak. Ayrıca yaklaşık 30 farklı konuda sektörün önde gelen isimleri ile biraraya gelinecek. Zirveye Blockchain teknolojisinin sağlayıcıları, kripto para borsaları ve cüzdanlar, bankalar ve finansal kurumlar, finansal teknoloji şirketleeri, yasal uzmanlar, kripto para madencileri ve meraklıları ile yatırım uzmanlarının yanı sıra teknoloji alanında yatırım yapan yerli ve yabancı pek çok markadan önemli isimler de katılacak.

Blockchain Summit’in Türkiye’de bir ilk olduğunu ve alana önemli katkılar sağlayacağını ifade edenAvrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, “Kripto paranın arka planındaki teknoloji olan Blockchain, merkezi bir kontrolü olmayan dağıtık veri tabanıdır. Blockchain’i Bitcoin ile ilgili olarak gerçekleştirilen, tüm Bitcoin işlemlerini kayıt altına alan bir kayıt defteri olarak düşünebiliriz. Blockchain sistemi kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunarak dijital bağlamdaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sistemin ilerleyen yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında, tüm bankalarda ve hatta oy sistemlerinde bile aktif olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Dernek olarak bu sistemi ülkemize tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak hedefiyyle yola çıktık. Bu hedefimizin bir parçası olarak gerçekleştireceğimiz BlockchainSummit İstanbulZirvesi’nde; Blockchain sisteminin detaylı tanıtımını yaparak, dünyada Blockchain teknolojisinin nasıl kullanıldığı ve Türkiye’de bu süreçte neler yapılabileceğini ele alacağız. Dernek olarak Türkiye’de ilk kez böyle bir zirve gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğimize tüm teknoloji şirketlerini, Blockchain konusunu merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.