SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» FED/KAPLAN: TÜKETİCİLER HALA HARCAMA YAPIYORLAR ANCAK YÜKSEK TEMASLI SEKTÖRLERDEN DİĞER TÜKETİM BİÇİMLEİNE GEÇTİLER » Sanayi Üretimi analizi (İş Yatırım) » Makro Görünüm - Sanayi Üretimi (Gedik Yatırım) » FED/KAPLAN: ABD'DE GSYH'NİN 2020 YILINDA % 4.5 DARALMASINI, İŞSİZLİK ORANININ % 8 İLA % 9 ARASINA DÜŞMESİNİ BEKLİYORUM » PUTİN : RUSYA, İRAN NÜKLEER ANLAŞMASINA BAĞLILIĞINI DEVAM ETTİRİYOR » BIST: 18 EYLÜL İTİBARİYLE DOLAR/ONS ALTIN VADELİLER AKŞAM SEANSINDA İŞLEM GÖREBİLECEK - BLOOMBERG HT » BIST: 18 EYLÜL İTİBARİYLE DOLAR/TL VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİNDE ESNEK SÖZLEŞME OLABİLECEK - BLOOMBERG HT » Ahlat Geri Dönüşüm Enerji'nin Elektrik Üretim Tesisi Projesi ile İlgili ÇED Olumlu' Kararı Verildi » New York borsası düşüşle açıldı » Boren Elektrik'in Biyokütle Enerji Santrali Projesi ile İlgili ÇED Süreci Başladı » TCMB, kotasyon repo imkanı ile 3.10 milyar TL verdi » Takasbank Para Piyasası’nda bugün 3,11 milyar TL'lik işlem hacmi gerçekleşti » Rusya: ABD'ye Kovid-19 aşısı konusunda işbirliği teklif etmedik - Sputnik » GOLDMAN SACHS 2020 BREZİLYA GSYH TAHMİNİNİ %-7.5'TEN %-5.0'E REVİZE ETTİ » ABD'DE TEMMUZ AYINDA PERAKENDE SATIŞLAR 536 MİLYAR DOLAR İLE REKOR KIRDI » TİM bölge istişare toplantılarının ilki Orta Anadolu ile başladı » Gösterge niteliğindeki TC Merkez Bankası kurları (Tarih: 14.08.2020) » Gösterge niteliğindeki TC Merkez Bankası Dolar Alış: 7,3445 Satış: 7,3577 Euro Alış: 8,6710 Satış: 8,6866 » Güney Kore'nin en büyük bankaları kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor - bloomberght.com » HİNDİSTAN'DA DIŞ TİCARET AÇIĞI TEMMUZ'DA 4.83 MYR DOLAR -TİCARET BAKANLIĞI

BLASEA, BlockchainSummit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin olarak yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Kripto paranın arka planındaki teknoloji Blockchain’e farkındalığı artırmak ve bu teknolojiyi geliştirmek amacıyla Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul, teknolojinin liderlerini buluşturacak.

Blockchain teknolojisi ve kripto paraların araştırılması, mevzuat çalışmalarının yapılması ve bu teknolojinin Türkiye’de geliştirilmesi amacıyla kurulan Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği (BLASEA),bu yıl ilk kez BlockchainSummit İstanbul 2017’yi düzenlemeye hazırlanıyor. 23 Kasım Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek zirvenin ana teması ‘GELECEK’ olacak. Zirvede gelecekte Blockchain sisteminin nasıl yaygınlaşacağı, Türkiye’de bu sistemi geliştirmek için atılacak adımlar ve geleceğe bugünden nasıl uyum sağlanabileceği gibi mevzuat çalışmalarına yön verecek fikirler ele alınacak. Zirvede ayrıca Türkiye’de Blockchain ve kripto paranın durumu, Blockchain teknolojisi ve ödeme sektörünün dönüşümü, kripto para üzerine düzenleyici yapı, sanayide teknolojik gelişmeler, ICO’ların yükselişi ve finansal Blockchain sistemi de konuşulacak.

Teknolojinin liderlerini bir araya getirecek zirvenin ana konuşmacıları Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, Copyrobo CEO’su Hasan Kurtuluş, Londra merkezli PWC’nin Fintech ve Dijital Bankacılık Direktörü Ajit Tripathi, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, CoinTurk Genel Yayın Yönetmeni Levent Kurt, TEPAV İcra Direktörü Güven Sak, Microsoft Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr Oğuzhan Aygören olacak. Ayrıca yaklaşık 30 farklı konuda sektörün önde gelen isimleri ile biraraya gelinecek. Zirveye Blockchain teknolojisinin sağlayıcıları, kripto para borsaları ve cüzdanlar, bankalar ve finansal kurumlar, finansal teknoloji şirketleeri, yasal uzmanlar, kripto para madencileri ve meraklıları ile yatırım uzmanlarının yanı sıra teknoloji alanında yatırım yapan yerli ve yabancı pek çok markadan önemli isimler de katılacak.

Blockchain Summit’in Türkiye’de bir ilk olduğunu ve alana önemli katkılar sağlayacağını ifade edenAvrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, “Kripto paranın arka planındaki teknoloji olan Blockchain, merkezi bir kontrolü olmayan dağıtık veri tabanıdır. Blockchain’i Bitcoin ile ilgili olarak gerçekleştirilen, tüm Bitcoin işlemlerini kayıt altına alan bir kayıt defteri olarak düşünebiliriz. Blockchain sistemi kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunarak dijital bağlamdaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sistemin ilerleyen yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında, tüm bankalarda ve hatta oy sistemlerinde bile aktif olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Dernek olarak bu sistemi ülkemize tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak hedefiyyle yola çıktık. Bu hedefimizin bir parçası olarak gerçekleştireceğimiz BlockchainSummit İstanbulZirvesi’nde; Blockchain sisteminin detaylı tanıtımını yaparak, dünyada Blockchain teknolojisinin nasıl kullanıldığı ve Türkiye’de bu süreçte neler yapılabileceğini ele alacağız. Dernek olarak Türkiye’de ilk kez böyle bir zirve gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğimize tüm teknoloji şirketlerini, Blockchain konusunu merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesi bekliyoruz” dedi.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.