SEKTÖREL HABERLER

Ergene Consulting bünyesine katılan yeni isim İbrahim Paksoy oldu. - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Ergene Consulting & HGA Group Türkiye büyümeye devam ediyor. Ergene Consulting & HGA Group Türkiye'ye katılan yeni isim, sektörünün önde gelen kuruluşlarında yurt içi ve yurt dışında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan İbrahim Paksoy oldu. Şirkette kıdemli danışman olarak göreve başlayan Paksoy, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara Üst Düzey Yönetici Seçme ve İşe Alım, Liderlik Gelişimi ile Kariyer Danışmanlığı alanlarında hizmetler sunacak. Dünyada ve Türkiye'de henüz yeterince yaygın ve verimli bir şekilde kullanılmayan "Çalışan Analitiği" kapsamında, katma değeri yüksek ve çalışan tecrübesini iyileştirmeye yönelik "İleri Analitik" projelerinin hayata geçirilmesi, karar destek sistemlerinin kurulması ve İK dijital transformasyon uygulamaları da İbrahim Paksoy'un hizmet sunacağı uzmanlık alanları arasında yer alacak.

Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden 1993 yılında mezun olan İbrahim Paksoy, Koç Üniversitesi'nde Finans Yüksek Lisans derecesini tamamladı. Paksoy, denetim-danışmanlık, finans ve gayrimenkul sektörlerinde 25 yılı aşkın süre uluslararası, multidisipliner tecrübeye ve üst düzey yöneticilik deneyimine sahip bulunuyor.

Çalışma hayatına başladığı Arthur Andersen Denetim ve Danışmanlık departmanında, kuruluşların finansal ve operasyonel denetim, satın alma-birleşme ve şirket değerleme süreçlerinde görev alan Paksoy, daha sonra kariyerine finans sektöründe devam etti. Mali Kontrol, Risk Yönetimi ve Stratejik Planlama fonksiyonlarından sorumlu olarak Credit Europe Bank bünyesinde; Almanya, Rusya ve Hollanda'da üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi.

İlerleyen yıllarda Fiba Holding'in Güney Doğu Avrupa yatırımlarından sorumlu olarak önce CFO, ardından CEO görevlerine getirilen Paksoy, daha sonra Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Pradera, Multi, Klepierre, Eczacıbaşı ve Meraas gibi uluslararası yatırım fonları, halka açık kurumsal yatırımcılar ile yarı kamu yatırım kuruluşlarında üst düzey roller üstlendi. 6 milyar USD değerinde gayrimenkul portföyünün varlık-yatırım yönetimi, proje geliştirme ve marka yönetimi süreçlerine liderlik eden Paksoy, kariyeri süresince ayrıca şirketlerde İş Zekası ve ERP sistemlerinin kurulması, yeniden yapılanma, organizasyonel gelişim ve süreç optimizasyonu gibi projeleri yönetti.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.