SEKTÖREL HABERLER

ÖNEMLİ GELİŞMELER

» AKLease ile Proparco arasında 35 milyon dolarlık yeni bir kredi anlaşması imzalandı - Basın Açıklaması » RUSYA'NIN 5 YILLIK CDS'LERİ SALI KAPANIŞA GÖRE 2 BAZ PUAN ARTARAK 201 BAZ PUANA YÜKSELDİ - IHS MARKIT » İTALYA MERKEZ BANKASI: YABANCI YATIRIMCILAR KASIM'DA 13.4 MİLYAR EURO TUTARINDA İTALYAN DEVLET TAHVİLİ SATTI » İNGİLTERE'DE KONUT SQATIŞLARI KASIM'DA YILLIK %+10.0 » Son Rus barış güçleri de Kazakistan'dan ayrıldı - Sputnik » EURO BÖLGESİ'NDA İNŞAAT ÜRETİMİ KASIM'DA YILLIK %+0.5 (ÖNCEKİ: %+3.6) » EURO BÖLGESİ'NDA İNŞAAT ÜRETİMİ KASIM'DA AYLIK %-0.2 (ÖNCEKİ: %+0.6) » Modova Başbakan Yardımcısı: Gazprom, Moldova'nın Ocak ayı gaz ödemesini erteleme talebini reddetti, 20 Ocak'tan itibaren arzı durdurabilir » Airbus, Lunar Gateway modülü için Güç Yönetimi ve Dağıtım Sistemini geliştirecek » Borusan EnBW Enerji, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan, 80 milyon dolar tutarında kredi sağladı - Basın Açıklaması » Tablo- 19 Ocak Günü Belirlenen Merkez Bankası Döviz Kurları ve Altın Fiyatları (Saat 12:00) » EURO BÖLGESİ'NDE CARİ İŞLEMLER DENGESİ KASIM'DA 25.9 MİLYAR EURO (ÖNCEKİ: +20.5 MİLYAR EURO) » 26.01.2022 vadeli repo ihalesine gelen tekliflerin toplamı 99.89 milyar TL » Yurt Dışı Piyasalarda Bugün (Ünlü Menkul) » Ünlü yatırımcı Jim Rogers: Türkiye'yi çok seviyorum ama şu an için yerel para biriminin durumu nedeniyle Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünmüyorum- bloomberght.com » ABD'NİN 10 YILLIK TAHVİL FAİZİ 2 YILDAN BU YANA İLK KEZ %1.9'UN ÜZERİNE ÇIKTI » GAPAS: 2022'de şiddetli bir inşaatı bitmiş yeni konut kıtlığı hissedilecek » FX Bülteni (Ziraat Yatırım) » Avrupa borsaları İspanya hariç düşüşle açıldı » 2021 yılında Türkiye’deki girişimlere toplam 1,56 milyar dolar yatırım yapıldı, yatırım tutarı 2020 yılına göre 9 kat arttı-StartupCentrum 2021 Türkiye Startup Ekosistemi Yatırım Raporu

CBME Türkiye Uluslararası İstanbul Anne Bebek - Basın Açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Dünya anne bebek çocuk sektörünün yakından takip ettiği CBME Türkiye - 39. Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, 8 Aralık'ta İstanbul Fuar Merkezi'nde ziyarete açıldı. Fuarda, Bebek Çocuk Taşıma ve Güvenlik Araç Gereçleri', 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi', 'Yenidoğan ve Bebek Giyim', 'Çocuk ve Genç Giyim', 'Abiye Giyim', 'Pijama, Çorap, Çamaşır ve Aksesuar' ve 'Mobilya ve Ev Tekstili Ürünleri' kategorilerinde 650 markanın 0-16 yaş arası İlkbahar-Yaz 2022 sezon koleksiyonları, en yenilikçi ürün, tasarım ve teknolojileri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.
  
Bebek çocuk sektörünü ticaret ve ihracat için bir araya getiren fuarda yeni ürün lansmanlarını yapacak ve en trend koleksiyonlarını sergileyecek Türkiye, Polonya, Portekiz ve Rusya'dan 650 katılımcı marka yer alıyor. CBME Türkiye - Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuar Direktörü Hatice Dinçer, "Ağırlıklı olarak Orta Doğu, Kuzey Afrika, Rusya-Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ve Balkan bölgelerinden hedeflenen ülkelerden gelen ticari alıcılar CBME Türkiye'yi ziyaret ediyorlar. Bu yılda itibaren fuar tarihimizi bir ay erkene aldık. Böylelikle Aralık ayında düzenlediğimiz fuarımıza noel tatilinde olan ve sektörümüz için çok önemli pazarlar olan Rusya ve Avrupa'dan ziyaretçi ile önemli büyük satın almacıların katılımını arttırdık. Panama'dan İtalya'ya, Rusya'dan İngiltere'ye, Guatemala'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne kadar, dünyanın farklı coğrafyalarından 115 ülkeden ziyaretçi katılımı bekliyoruz. Online ziyaretçi kayıtlarımızın yüzde 55'i uluslararası nitelikte. Alım Heyeti programımız ile sektörün en önemli 16 hedef ülkelerinden fuarı ilk kez ziyaret edecek yaklaşık 200 önemli profesyonel satın almacıyı CBME Türkiye'de ağırlayacağız. Sektörün yeni sezona iş hacmini ve ihracatını arttırarak girebilmesi için hazırırz" dedi.
  
ÇOCUK MODASI TRENDLERİ SEMİNERİ 9 ARALIK'TA CBME TÜRKİYE'DE
Dinçer, CBME Türkiye'nin uzun yıllardır seminer ve içerik partneri olan WGSN'in fuarda katılımcı ve ziyaretçiler için özel bir seminer vereceğini dile getirdi. WGSN Türkiye Satış Müdürü Seden Ünlü'nün 9 Aralık Perşembe günü 14:00-15:30 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde sunacağı Sonbahar-Kış 22/23 Çocuk Modası Trendleri Semineri'ni, CBME Türkiye katılımcı ve ziyaretçileri arasından yalnızca erken kayıt yaptıran sınırlı sayıda kişi dinleyebilecek.
  
 
YENİ SEZON ÇOCUK MODASINA ÖZEL MİNİ DEFİLELER
Fuarda katılımcı firmalar tarafından gerçekleştirilecek özel etkinlikler de bulunuyor. Alisya Kids'in organizasyonuyla WGSN semineri öncesinde, Kemanist Furkan Karaman ve Solist Piyanist İbrahim Uygunlar tarafından konser ve piyano resitali verilecek. T.C MEB Özel Kuğu Bale ve Dans Kursu öğrencileri konsere danslarıyla katılım sağlayacaklar. Junior Berra markası da fuarın ikinci ve üçüncü günü 9-10 Aralık'ta saat 12:00'den sonra standlarında mini defile ve showlarla vitrinlere çıkmadan önce en yeni koleksiyonlarını sergileyecek. Çok sayıda katılımcı firma kendi standlarında özel etkinlikler gerçekleştirecek.
  

ANNE-BEBEK DOSTU YENİLİKÇİ ÜRÜNLERE İLGİ BÜYÜK
İhracat odaklı ve Türk üretici firmaların ağırlıklı olduğu CBME Türkiye'ye katılımcısı markaların geliştirdiği anne bebek dostu yenilikçi ürünler de tanıtılıyor. Karanlıkta parlayarak gece bebeklerini beslerken annelerin hayatını kolaylaştıracak biberon ve emzik, aynı zamanda oyun parkı olan istenildiğinde katlanabilen beşik, bebekleri güvende tutacak sevimli kapı durdurucu ve emniyet kemerli oyun minderi, günlük yaşamda da kullanılabilen emzirme yastığı ile annelere her an her yerde emzirme kolaylığı sağlayan özel tasarım emzirme tişörtleri, bebeğe anne karnı hissi veren uykuya dalma hamağı, hem şık hem de su geçirmez özelliği ile annelerin en büyük yardımcısı anne bakım çantası gibi inovatif ürünler dikkatleri çekiyor.
  
GÜVENLİ FUAR DENEYİMİ
Fuarda, katılımcı ve ziyaretçilerinin güvenli ve verimli bir fuar deneyimi yaşamalarını sağlamak üzere HES kodu sorgusu, ateş kontrolü yapılıyor ve maske ile giriş sağlanıyor. Ülkemizin belirlediği tüm önlemlerin yanı sıra fuar alanında dünyanın en büyük etkinlik organizatörü Informa tarafından geliştirilen 'Temizlik ve Hijyen', 'Fiziksel Mesafe' ile 'Tespit ve Koruma'yı kapsayan AllSecure Standartları uygulanıyor.

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve hizmetlerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

© Tüm Hakları Saklıdır.
Yaman Döviz A.Ş.